Tema: "Radni" stol
View Single Post
Staro 09.10.2009., 06:43   #109
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
Da, to sad i ja razmišljam no bojim se da ta teža ploča nebi onda previše pritiskala kompletno tanju konstrukciju.
A išo bi na 25mm ako nebi probilo 800kn max. Sam materijal plus rezanje je ~480kn + kantiranje....

Šta ti misliš, dali je do 800kn puno za takav stol ?
Ništa deblja ploča nebi opterećivala gornju konstrukciju. Iveral je jak sam po sebi a da ne pričamo da se oslanja na ormariće relativno male širine. Najbolje ti je otić tam di to režu i napravit predračun.
A dal je 800 kn puno, jebga, to samo ti znaš.

Citiraj:
Autor micek_kc Pregled postova
Da li se to meni cini ili si ti "nabrijan" na mene nesto samo zato jer spominjem MDF umjesto iverice/iverala?
Informiram se i trazim nesto sto ce biti dugotrajno jer ne kanim svakih godinu-dvije mjenjati stol.Da ti srce bude na mjestu,cjenim tvoj trud i zelju da me ne oderu i uzeti cu u obzir iveral.
Prvenstveno zbog cega sam htio plastificirani MDF je jer su svi rubovi isti ko i gornje povrsine.ovo je sto cu sada reci je subjektivno ali meni kantiranje izgleda ruzno jer nije u boji s gornjom/donjom povrsinom.
Jos uvijek je stol u fazi planiranja jer imam kao sto velim brdo ideja samo to treba pretociti u nesto konkretno...
@fanATIk,nadam se NHF
Ma nisam niš nabrijan, božesačuvaj, nego mi tvoje tvrdnje o iveralu nemaju veze s realnošću.
Na tvojoj skici je najveći razmak između alu cijevi, kolko, cca 80 cm. I komp koji je najteži stoji skroz desno, dakle nema utjecaj na uvijanje iverala. Hifi komponente će bit svaka na svojoj polici malog raspona, one nemaju nikakvog utjecaja što se težine tiče.
Da si ti napravio skicu stola koji se sastoji od samo gornje ploče i 4 noge u krajevima, te na sredinu poslagao i hifi i komp, mogli bi pričat o eventualnom nekom mogućem uvijanju nakon dužeg vremena.
Al po tvojoj skici to apsolutno možeš izvest s 25 mm iveralom a hifi police i s 18mm. Mdf je još jači, apsolutno, al je i puuuuuno teži. Iveral je težak vrlo, al MDF... Što nekad u real life zna predstavljat problem. Ono, treba ga pomaknut ponekad zbog usisavanja i slično.
I dalje ne kužim tvoju tvrdnju da kantiranje izgleda drugačije od ploha. Kant je istog dezena kao i iveral. Eventualno ako greškom uzmeš drugu boju kanta. A i to se ponekad radi. Meni konkretno crne plohe s bijelim kantom izgledaju fantastično.
I nema nikakvih hard feelinga.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote