View Single Post
Staro 30.10.2023., 18:11   #8693
Trekkie4
Registered User
Moj komp
 
Trekkie4's Avatar
 
Datum registracije: May 2023
Lokacija: Out of Sight, Out of Mind
Postovi: 259
Obzirom da nemam procesor, a ni postojeći Cooler Master Hyper TX3 cooler ne odgovara na ploču posvetio sam se drugim prioritetima.

Znate ... onim vrlo bitnim stvarima kao što je onaj "projektor" na primjer
Naravno da je postojeća konfiguracija radila OK, ali LEDice su po mojem, osobnom mišljenju bile preslabe pa sam ih išao prelemiti.

Najprije sam imao ideju da bijelu zamijenim plavom, i da premostim prekidač (koji bira JEDNU od dvije LEDica) tako da su obje (sada plave) LEDice uvijek upaljene.


Problem sa ovom idejom je nažalost onaj očiti - dva izvora svjetlosti bacaju dvije različite sjene, odnosno projekcije. A kako postoji odmak između dvije lampice, dobio sam mutnu sliku kao da leća, odnosno uzorak nije dobro fokusiran.

Dodatni problem je u tome što dvije LEDice nisu iste jačine ... ona tvornička je bila vidljivo slabija, pa je nova (10000mcd) dominirala što se jasno vidi kad su uključene:


Bilo kako bilo, ovo nije funkcioniralo ... trebao sam plan "B". Ovaj put sam uzeo bijelu LEDicu, ali za razliku od originalne, ova je super jaka, snage 15000mcd (6 lm) odnosno 5W. Toliko jaka u stvari da ne mogu gledati u nju, što je savršeno za "projektor" poput ovog. Nisam fotkao sam modul jer nema smisla (izgleda jednako kao i prije, kao da se ništa nije promijenilo), ali evo fotografija samog towera:


Iskreno, izgleda puno bolje u stvarnosti nego na fotografijama, na slikama je nekako mutno. Ali je razlika definitivno vidljiva sa obje LEDice (plava je također pojačana, ali ni približno kao bijela), gotovo za dvostruko više.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 30.10.2023. u 19:32.
Trekkie4 je offline   Reply With Quote