View Single Post
Staro 28.03.2024., 16:52   #18
gamer
dark seraphim
Moj komp
 
gamer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 774
Citiraj:
Autor Milentije Pregled postova
Ako smatraš da možeš sam iznijeti teret projektovanja, proizvodnje, testiranja, certifikacije/homologacije nekog HW proizvoda (uz SW podršku u obliku firmware za MCU/FPGA, i eventualno dodatno za neki mobile app koji bi bio kao podrška takvom HW uređaju) onda ganjaj nešto u tom smijeru. Znatno je lakše i jednostavnije nego neki proizvod gdje još imaš i neku gvožđuriju.

Ne pokušavaj se takmičiti sa masovnim tržištem, nađi neku usku nišu, nasadi se na trepavice da budeš najbolji ili u samom vrhu i to je to.

Protiv Kineza se ne može, ali uskospecijalizovani proizvodi uvijek mogu proći (pod uslovom da zadovoljavaju kriterijume i da se po nečemu ističu od konkurencije).

Srećno!
MCU programiranje, Android i iOS, nikakav problem.
Izrada elektronike tj. PCB-a isto nije problem, sve to znam.
Problem je pronaći nišu gdje ćeš se ugurati i biti najbolji.
Najbolje je kako si ti, kada imaš 2-3 igrača i izguraš ih sa scene ili si tu negdje kao oni.
Danas je konkurencija u svemu velika.

Hvala!

Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Imas li listu legal requirementa da bi prodavao elektroniku na open marketu?

Sto treba za CE certifikat?
Ako imas nekakav "Smart" dio sa WiFi/BT/LTE komunikacijom moras dodati i RED i jos par "sitnica".

Hoces li prodavati samo Europu ili bi isao i sire? Onda se i lista requirementa siri...
Certifikati dolaze s modulom koji je certificiran, nema smisla raditi svoje certifikate osim ako nisi velika firma i ciljaš na masovnu proizvodnju. FCC treba za SAD. Radim s Bluetooth LE cca 10 godina.
__________________

gamer je offline   Reply With Quote