View Single Post
Staro 05.03.2023., 19:25   #9
ti.le
[CTN]Mr.Ti
Moj komp
 
ti.le's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: SZ HR
Postovi: 539
Ja isti imam situaciju da sam tražio prelazak na Telemach sa HT-a, 10.1. su mi potvrdili da mi mogu realizirati uslugu (biti će i dalje preko HT-a), nakon što sam im dopstavio onu Izjavu itd...

Kažu da HT jako odugovlači prelazak, onaj rok za uključenje od 30 dana je očito odavno prošao, probati ćemo vidjeti prema članku 67 PRAVILNIKA O NAČINU I UVJETIMA OBAVLJANJA DJELATNOSTI ELEKTRONIČKIH KOMUNIKACIJSKIH MREŽA I USLUGA vidjeti jel se može dobiti naknada, nakon žto me konačno prebace...

Citiraj:
Naknade u slučaju neispunjavanja obveza u postupku promjene operatora
Članak 67.
(1) Krajnji korisnik ima pravo na naknadu u iznosu od dvjestočetrdeset (240) kuna po
danu za svaki započeti dan kašnjenja do dana realizacije usluge ili dana raskida ugovora,
odnosno u slučaju prekida rada usluge uslijed prelaska na novog operatora dužeg od
jednog dana za svaki započeti dan prekida. Iznos naknade se obračunava za najviše
petnaest (15) dana kašnjenja odnosno prekida usluge. Pravo na naknadu zbog
nepravovremenog prijenosa broja isključuje pravo na ostvarivanje ove naknade.
(2) Ukoliko je nepravovremena realizacija usluge uzrokovana nedostupnošću ili
neodazivom krajnjeg korisnika na pozive za instalaciju usluge ili dostavljanje opreme,
krajnji korisnik za navedeno razdoblje nema pravo na naknadu iz stavka 1. ovog članka.
(3) Zahtjev za isplatom naknade podnosi se pisanim ili elektroničkim putem novom
operatoru, najkasnije u roku trideset (30) dana od realizacije usluge ili podnošenja
zahtjeva za raskid.
(4) Isplata naknade će biti realizirana najkasnije u roku od trideset (30) dana od dana
zaprimanja zahtjeva za isplatom naknade.
(5) Novi operator će u roku od sedam (7) radnih dana od dana primitka valjanog
zahtjeva za isplatom naknade obavijestiti podnositelja zahtjeva o načinu isplate naknade.
U slučaju da je kašnjenje realizacije usluge ili prekid pružanja usluge prouzročio
postojeći ili veleprodajni operator, novi operator proslijedit će zahtjev za isplatom
naknade postojećem operatoru zajedno sa svim potrebnim podacima za isplatom naknade
koje je dobio od krajnjeg korisnika u roku od tri (3) radna dana od dana primitka istog.
Postojeći operator će u roku od sedam (7) radnih dana od dana primitka zahtjeva za
isplatom naknade odgovoriti krajnjem korisniku.
__________________
CPU: Ryzen 7 5700G / Noctua D15S; MBO: MSI B550 Tomahawk; RAM:Corsair Vengeance 2x16 3200MHz; GPU: XFX Merc 319 RX 6900 XT; HDD: 1. Samsung 970EVO 256 GB; 2. Crucial P2 500GB; PSU: EVGA Supernova G2 750; CASE: NZXT H440 White; MONITOR: Asus MG279Q; KEYBOARD: Roccat Vulcan 100; MOUSE: Razer ViperMini @ SteelSeries QCK mass; HEADPHONES: Kingston HyperX Cloud (I) - Superlux HD-681 EVO
ti.le je offline   Reply With Quote