View Single Post
Staro 11.03.2023., 12:17   #1224
Sinac
...samo te gledam...
Moj komp
 
Sinac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,747
Citiraj:
Autor cane Pregled postova
Na Samsung SSD 970 EVO Plus 1Tb starom 14 mjeseci kupljenom na amazon.de primjetio neki dan da mi jedan file ne otvara.
Skinem Samsung Magician, piše da ima firmware update ali nisam htio odmah to napraviti već pokrenem short scan i pokaže sve dobro. Onda sam pokrenuo Full scan, pogledao malo nakon što sam poreknuo i bilo je par crvenih sectora.
Pisalo je da će trajati više od sat vremena pa sam ga ostavio da odradi test do kraja. Vraćam se nazad za komp i monitor ugašen i neće se upaliti. Ugasim komp na silu i ponovo pokrenem.
Windowsi se ne dižu ni na koji način.
Kupio novi SSD - ovaj put ne Samsung već Kingston, stavim ponovo Windowse, dodam i "stari" Samsung i skužim da je otišao u read only mod.

Nisam pronašao način na kojega ga mogu fomatirati, izbrisati. Nisam još kontaktirao amazon da vidim što napraviti. Ali mi je totalno debilno da šaljem disk puno osobnih podataka na reklamaciju. Baš super odrađeno Samsung. Do sada sam imao isključivo Samsmung SSD-ove i nikad problema ali više ne idu u moj komp.
Da si pratio par postova unatrag ovaj thread, vidio bi da je bilo problema i da je firmware update zapravo obavezan. Full scan/repair error sistemske radnje ne izvode se na SSD-ovima, pogotovo ako imaš grešku na disku. Ovo bih prije proglasio tvojom greškom, ne Samsungovom. Samsung SSD-ove koristim godinama i nikad nikakvih problema nisam imao, Samsung Magician je savršen softver koji uvijek prijavi kada je dostupan update firmwarea i nikad nije bilo problema s updateima, tako da mi nije jasna tvoja logika da ne provrtiš update.

Zadnje izmijenjeno od: Sinac. 11.03.2023. u 12:39.
Sinac je offline   Reply With Quote