View Single Post
Staro 05.09.2008., 21:06   #1100
T-cat
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sesvetski Kraljevec, Zagreb
Postovi: 16
Hm, ja nemam toliko neugodnih iskustava sa dućanima...

Puno sam više problema imao sa telekomunikacijskim uslugama (Internet, GSM i tak to...).

Nisam se nikad htio informirati kod trgovaca, jer sam uvijek prije same kupnje informirao se i saznao sve što sam trebao o proizvodu i kako razaznati neku podvaljenu komponentu lošije kvalitete. Prodavači su meni uglavnom služili da mi izdaju željenu robu i nizašto više.

Mislim jedno je kad se firma na svim plakatima hvali kako ima "odličnu" i "stručnu" radnu snagu s kojom se možete posavjetovati o bilo čemu, a kad kod njih tražite neki laptop do 6000 kuna sa HDMI-jem, apsurdno je da isti ne znaju kako izgleda HDMI izlaz.

U Linksu imam najviše pozitivnih iskustava i tamo sam najviše opreme kupovao. Kupio bio Enermax 90mm vent sa potenciometrom i nije mi radio potenciometar. Nakon 3 minute razgovora na telefon lik mi je dao novi ventilator na kojem je radio potenciometar.
Isto tako, mijenjali kućište za eksterni disk dva puta (svaki put dali novo kućište) i kad treći put nije radio (zaključak: kućište nekompatibilno sa diskom) dali su mi da izaberem novo i naravno isplatili mi razliku u cijeni.
Isto je i bilo sa memorijskim karticama, naposljetku su mi dali neku bržu...

HGspot izbjegavam zbog užasnog servisa koji mi 6 od 6 puta nije uvažio reklamacije, a Vemil zato što imaju dugačke redove na servisima i zbog idiotskih kupaca koji pokušavaju nemogućnost boljeg overclockanja procesora pripisati "manjoj kvaliteti" istog i tražiti povrat novaca.

U pravilu se treba kupovati u manjim kvalitetnim dućanima koje vode hardverski entuzijasti i koji znaju razliku između C1E i C1B steppinga na procesoru. Veliki dućani (HGspot, Vemil i dr.) su ionako namijenjeni za široke mase, koji neće primjetiti razliku i napredni korisnici tu nemaju što tražiti...
T-cat je offline   Reply With Quote