Tema: Automobili
View Single Post
Staro 29.04.2021., 18:28   #54669
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor King of 4 Pregled postova
kao da je lik registrirao semafor kao STOP znak, a na kraju krajeva, nije ni na slijepo prosao vec je provjerio promet. ne opravdavam, ali nije ni ta situacija cista i svasta je moguce
Na snimci se vidi očigledno crveno svjetlo, ulicom ravno prolaze vozila, a on prelazi na crveno.

I ti kažeš “nije situacija čista i svašta je moguće” hahaha. Ne, nije, sve je čisto. Prošao je na crveno. Ne zanima me jel slučajno dalekozorom gledao ide li promet ili ne. Crveno svjetlo je apsolutno za sve osim za policiju koja izađe van iz auta regulirati promet. Društvenom konvencijom je postalo dogovorno da se izmičemo i usporavamo u križanjima kad prolaze hitna ili vatrogasci, ali niti oni nemaju pravo proći kroz crveno svjetlo prema zakonu. To govori koliko je to pravilo ozbiljno i bitno.

Zato jer su nam takvi “mangupi” koji prolaze na crveno, jebu mater policiji i slično primjer mladima, a i starijim vozačima nam i promet izgleda kao Mad Max i zato je crna kronika svaki dan zadnjih par tjedana puna naslova “poginuo u prometu”, “dvojica pregažena” i sl. Da su ga policajci izvukli iz auta, namlatili ko mladog majmuna jer je skoro pregazio jednog bi se ipak neki zapitali hoće se i meni to desit. Hrvati stvarno očito nisu za ništa drugo nego da se u svim autima ograniči maksimalna brzina na 70, snaga motora na 55 konja i da se dnevna svjetla izbrikaju direktno na alternator.
Exomaniac je offline   Reply With Quote