View Single Post
Staro 04.06.2021., 15:54   #986
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor ezav Pregled postova
Ete nakon tjedan i nesto dana mogu rec da sam poprilicno zadovoljan s svojim 5600x , ono samo xmp i pbo ukljuceni bez ikakvog stimanja ili zezanja s postavke uredno boosta do nekih 4730/4750 po jezgrama , najtoplije je bil na 65 stupnjeva pod be quiet! Dark Rock 4 i to dok je u stanu bilo oko 27 stupnjeva ... inace nejde prek 60/62 ... Sve u svemu tih i stabilan i ono sam radi ...


Iskreno bilo mi je jasno da cem u igrama videti razliku naspram svog starog i7-2600 , ali moram priznati da je i rad po win brzi , sve je nekak snapy (ok verovatno u tome ima i utjecaja prelaz s sata ssd-a na NVMe za sys disk) ...
Ali ono sve je nakak responzivnije , sve radi out of the box , i ono dok surfam vent na cpu cooleru je na 500-600 okretaja a proc je na 38-40 stupnjeva ...
Jos vise su me temp iznenadile da su tak dobre jer sam s full atx casa s 3x120mm i full mesh front presel na miniatx Define C koji gusi usis ali je sve fakat tiho


Sve u svemu ima da godinama radi ko zmaj
Kod mene slicna situacija, jos nije presao 65 i to samo u Cinebenchu i sl. benchmark programima... U igrama dosta varira pa je tesko reci, naravno ovisi i sto se igra...

Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Taj cooler je malo overkill za taj CPU, ali nema veze, barem si siguran oko tišine i ako poželiš nadograditi
Je, definitivno je overkill za 5600x al meni nije zao ni kune sto sam dao za svog . Cooler je toliko tih da se ponekad pitam jel uopce radi plus bit ce i vise nego dostatan za bilo kakav buduci upgrade...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote