View Single Post
Staro 04.06.2021., 12:52   #982
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
zwer54 je već naveo sve načine na koje se potrošnja može popraviti. Meni je stvar riješio CTR, nekome voltage offset, nekome PBO, nekome fiksiranje voltaže i frekvencije. Šteta što treba potrošiti 10min na to i da nije tako out of the box, ali svakako nije nerješiv problem.

A razliku u zagrijavanju do 12 i 16 core modela može objasniti samo bolje binanje. Jasno da najbolji binovi idu u te skuplje procesore, zato troše manje po jezgri od 5800x (ili im je voltaža i boost bolje konfigurirana u tvornici, bliže realnim potrebama).
Izgleda da cpu po defaultu radi bez ikakvog limita, odnosno temperatura mu je limit, pa se boosta sve dok mu je temperatura pogodna za boostanje, a to dize temperaturu...

Evo na kraju sam ga ostavio na 4675 MHz uz 1.21V i radi full stabilno, hladan kao spricer Zadrzava se oko 38 stupnjeva sa upaljena 2 browsera, preko nekoliko tabova, remote desktop + MS Teams...

Ovi boostevi na 5GHz me ne zamimaju jer cim se optereti vise od jedne jezgre, odnosno cim posteno opterecenje dode i na tu jednu jezgru, vise nije 5GHz, a ako nije posteno opterecenje na njoj, onda joj ni ne treba 5 GHz...
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote