Tema: Automobili
View Single Post
Staro 16.03.2024., 14:03   #72518
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 681
Ekipa, imam problem sa kočnicama na Peugeot 308 SW, 2009 god.

Nekad krajem 2022. stavljeni naprijed diskovi i pločice u kompletu novi, Brembo. To je meho izabrao, kao u rangu cijena sa ostalima, znam da je low end Brembo ništa posebno, volio bi radije da je ATE ili TRW, ali kasno je sad...
Poslije nekih pola godine počinje se čuti ono cviljenje pri kočenju, s vremenom sve gore, ali osim zvuka auto dobro koči i ne trese ništa.
Priznaju ovi garanciju iz autodijelova, nedavno stavio nove ATE pločice, sada je nešto bolje, ali kada se laganije koči opet se čuje, dok čim se malo više stisne kočnica ništa se ne čuje.
Zvuk definitivno dolazi sa prednje osovine, to smo naizmjenično probali na parkingu, više pari ušiju.

Čak pri jačem stiskanju kada se ne čuje, čim se malo digne noga sa papučice kao opet zvuk cviljenja, onaj neugodni visokofrekventni.

Primjetio sam kad vozim sporije, spustim prozore kao da čujem onaj prigušeni zvuk iz točka, znam da se tako ležaj zna čuti, pošto sam prije mijenjao, ali opet ne bi to trebalo imati veze sa kočenjem? Ponekad kao da čujem negdje lupkanje lima, znam da imaju neki lim oko pločica, ali mehaničar kaže da to ne može proizvoditi cviljenje pri kočenju.

U utorak ide opet kod mehaničara, imate li ideju šta bi moglo biti, posumnjao bi na diskove, možda da su se iskrivili, ali vjerovatno bi to pokazalo na većoj brzini pri kočenju tj. na volanu, ali toga nema...
tOta je offline   Reply With Quote