View Single Post
Staro 27.11.2021., 17:18   #5331
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nema nekog bitnog pomaka ili nečeg revolucionarnog od pojave 8086 porodice procesora. S obzirom da AI danas na području inženjerstva sam razvija neke varijante konstrukcija koje su koncepcijki sasvim drugačije od onoga što razvija ljudski mozak, kako to da AI nije u stanju razviti koncept mikroprocesora koji bi bio sasvim nešto drugo u odnosu na ono što poznamo danas ili se o tome šuti? Praktično već skoro pola stoljeća tapkamo na mjestu. Napredak je vidljiv ali sve to je DC u odnosu na AC sistem. Sve ovo danas je postavljeno još u prvoj polovini 20 stoljeća i ranije, nekih novih tendencija za sada nije na vidiku. Sve ovo i danas se razvija, ali to je samo unapređivanje postojećeg, revolucionarnih skokova nema. Nema genijalaca koji razmišljaju izvan okvira.
Kakav ti CPU očekuješ? Da je napravljen od čarobnog materijala koji ima svojstva koja se inače vide u SF filmovima?

Što je onda Alder Lake ako ne skroz različita arhitektura od prošlih? Ovo je najveća promjena još od Sandy Bridge arhitekture, ne znam što još Intel onda mora izmisliti da bi ti bio zadovoljan.

U članku koji si linkao piše da se ubrzanje od 20x odnosi na "AI inferencing performance for 8-bit integer operations can be up to a whopping 20x faster than POWER9 solutions". Prevedeno: ništa bitnog tebi za svakodnevno korištenje kompa ili gaming.

Najveći je problem što ljudi očekuju promjene ali da sve ostane isto. Ti bi 20x brži CPU ali da možeš pokrenuti Windowse, da CPU ne bude 20x skuplji, da aplikacije ne poskupe...
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote