View Single Post
Staro 18.11.2021., 16:34   #12634
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
To mjesto gdje bi ormar bio je bas u sredini stana, tako da mi je idealna pozicija sto se tice wifija... takodjer cijeli ormar je od plastike, da ne ometa signal.

Sto se tice hladjenja to bi se moglo rijesiti mozda jednim 96mm ventilatorom koji bi bio spusten na 50% okretaja i cijelo vrijeme bi ventilirao cijelu kutiju.

Tu sam mislio izbjeci switch jer u drugoj sobi ce mi biti spojen jedan switch i onda bi imao switch na swtich, a to zelim izbjeci ako je moguce.

Buduci da do sada nisam imao A1 ili bnet... znaci oni ulaze sa jednim coax. kabelom i onda da li postoji neki spliter koji dijeli TV i internet signal? Pretpostavljam da TV kraj coaxa onda preko razdjelnika povezem sa ostalim coaxima koji idu po sobama, a sve LAN kabele (3 komada) spajam direktno u router.

@pupo
Ovo je i meni ideja.. + u tu kutiju bi dovukao i kablovsku od zgrade i onda imam mogucost da na sve TV uredjaje saljem ili A1 ili danas sutra ako predjem na tu drugu kablovsku... Da li imas ikakvo aktivno hladjenje kutije? Po slikama mi se cini da nema.. imas li problema sa pregrijavanjem routera?
Matko_STR je offline   Reply With Quote