View Single Post
Staro 06.07.2020., 23:23   #39
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Citiraj:
Autor pero_dinamit Pregled postova
Eurovilla. Mi uzeli preko njih. Preporuka. Čak mislim da smo se dogovorili i oko toga koliko njima treba platiti (mislim da nismo dali 2%, nešto manje mislim da smo zaokružili na neki manji iznos ).
Imaju svog odvjetnika koji sve provjerava, slože ugovore, prebace brojila, sve riješavaju i izlaze u susret.


Zar nije da prodavatelj plaća proviziju agenciji? On ju je unajmio. Bar je u mom slucaju tako bilo.




Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Osobno ne bih nikada uzeo novogradnju. Novogradnje, barem većina, su rađene samo radi zarade, što znači brzo i nekvalitetno sa jeftinim materijalima.
Tu kod nas su je zadnje vrijeme moderno raditi betonare tj. zgrade od isključivo armiranog betona. Napraviš šalung, staviš unutra armaturu i sve zaliješ betonom. Unutarnje instalacije prišarafiš za zid, preko njih staviš knauf sa izolacijom i gotova kuća.

Iz iskustva, a već 20g. se bavim upravljanjem zgradama, znam da su najkvalitetnije zgrade rađene 60 i 70-tih godina, pogotovo vojne. 80-tih (83, 84 & co.) slijedi drastičan pad kvalitete koji traje do danas. Uvjerljivo najgore su POS-ove zgrade.

Da mogu birati, uzeo bi stan u zgradi iz 70/80-tih, promijenio sve instalacije u njemu i ne bi imao brige slijedećih 30 godina. U ovim novima, svake godine novo s**nje - malo struja, pa voda, pa kanalizacija,... A da imam para i potrebe, sagradio bi si svoju kuću po svojim željama i kvalitetom.
Potpisujem.

Ja sam ciljano tezio bas tim godistima.

Imam 2 nekretnine, jedna je iz 70, a druga iz 80ih. Ova iz 80 je nesto nevjerovatno koliko je to dobro napravljeno. Sendvic gradnja , vrhunska izolacija za danasnje pojmove.
Mislim da nema tog zeljotresa koji ce ovo cudoviste načeti.

Starci mi žive na korzu u Brodu, ko zna ... Palaca Bencevic. Zgrada je iz 1800 i neke. U dvoriste je za vrijeme rata roknula krmaca.
Ove kojekakve okolne obiteljske kucice za crvenkapice sasule su se ko domine sve redom. A zgrada, da bi mrdnula. Stoji dan danas i vjerojatno ce nadzivjeti 3 naredna narastaja. Vanjski zidovi od 1m pune cigle, a grede krovista 40x40.
Od materijala nase zgrade u danasnje doba bi napravili cijelo naselje




Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
U zadnjih nekoliko godina izvršio sam energetsku obnovu nekoliko zgrada iz 60-tih godina, znači zgrade stare preko 50 godina. Sada zgrade izgledaju kao da su građene jučer, a kupci se otimaju za te stanove i svako malo žicaju stanare da ih prodaju, ali nitko neće. Uz to, vidio sam da postoji tendencija da suvlasnici u obnovljene zgrade ulože dodatna sredstva pa pofarbaju stubište i ogradu (gelender), stave novu rasvjetu, parlafone, nove poštanske sandučiće,...
Tako smo mi radili. Nije da se ne može doskociti tim "starim prdonjama" sto su ih kolege gore spominjale, a što koće zajednicka ulaganja iz pričuve.
Ako se vise od pola stanara slozi, mi smo zamisljeni projekat provodili, a njih ko yebe ... Hoce-nece . Tako smo mi odvojili vodu, stavili portafone, alu stolariju na ulazima, plasticnu stolariju na stubisne prozore, odvojili sve zajednicke režije, a njih 5 "pametnih" sto nije htjelo sad placu.
Kad nesto planiramo, dogovorimo vecu pricuvu da prije skupimo lovu i samo peglaj.
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom

Zadnje izmijenjeno od: Ziiky. 07.07.2020. u 00:00.
Ziiky je offline   Reply With Quote