Tema: Automobili
View Single Post
Staro 25.11.2021., 14:14   #57873
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
Na CX-5 2.2d je blagoslov što taj auto ima bi-turbo, kad god stisneš, auto ima snage koliko hoćeš, nema rupa u snazi, puno momenta, uživancija za stisnut gas bez obzira što je auto veći i SUV.

U familiji su se u zadnjih 20+ godina uvijek vozili dizeli i nakon kaj sam probao ovakvih par standardnih benzinaca od frendova kak se ponaša na cesti, ne sad neki bijesni modeli, nisam našao razlog zašto bi uzeo benzin ubuduće.
Pričamo o Twin Turbu, ne? Ne bi-turbo.

To je ona 2.2 mašina ne?

2.5 nema ni turbo, koliko ja znam.


Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Prvo što moraš je odrediti za što ti služi auto.
Ako je vožnja po gradu i to onak 90% (Zg jelte) onda trebaš bit vrlo nepametan (da budem blag) ako uzmeš moderni dizel.

Svi uvijek govore kak dizel manje troši, al većina tih svih će izvadit DPF kad ode u kurac jer im je puno dat 20-30k kn kad ga treba zamjenit.

E sad kad smo rezimirali za što treba auto možemo dalje na snagu
Pa eto, nisam iz ZG, nego iz VŽ.
Auto se koristi za međugradsku vožnju i sve češće izlete vikendom, 200, 300, 400km.
Znači 12-15k godišnje, autoput par puta mjesečno preko 50-60km.
Znam sve o DPFu, znam sve o DSG-u i znam da se treba voziti s njima i "puhati" ih. Ne nabadam, stvarno već mjesecima gledam.
Više tražim mišljanje iz prve ruke.
Npr. koliko gubim s Octaviom ako ne uzmem Superb (tj. što gubim). Jel mi treba Superb? Beba je u planu, kada odraste, već će se tražiti novi, veći auto. Sam sebi govorim da mi je Superb super, ali da li mi treba toliki auto?
Zašto uzeti A4 spram Octavije 2.0 150KS s full opremom?
Itd.
Mommistake je offline   Reply With Quote