Tema: Gramofoni
View Single Post
Staro 27.05.2019., 01:06   #61
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znam jako dobro da LP i mp3/FLAC a kamoli CD nije jedno te isto. Što misliš zašto se i dalje čuvaju te ploče ?

Pa mislimo dati max soma kuna za novi.

Sent from S7 Presidency Phone
Eto, drago mi je da ima istomišljenika
Neki dan sam razgovarao sa poznanikom, pokušao sam mu reći (i objasniti) istu stvar, međutim jednostavno me nije razumio ... ili uopće želio razumjeti! Za njega je MP3 vrhunac audio tehnologije, i "zašto sad komplicirati sa zvučnicama i iglama koje oštećuju i troše ploču, kad možeš jednostavno kliknuti play i uživati u ujednačenom i kvalitetnom digitalnom zapisu". Ali eto, ima nas svakakvih

Nego, OK. 1000kn i mora baš biti "nov"? Bojim se da za tu cifru ne možeš dobiti previše. Audio Technica AT-LP60 eventualno, što ti je dno ponude. Potpuno automatski, sa integriranom zvučnicom koja se ne može promijeniti (AT-3600L). Igla se može promijeniti, da ne bi bilo zabune, ali ne i zvučnica. Također, sve su postavke podešene u tvornici, i nije ih moguće promijeniti. Gazna sila, anti-skate, itd.

Da se razumijemo, riječ je o sasvim kvalitetnoj MM zvučnici, koja se prodaje i pod imenom "Rega Carbon", i bude zvučala puno bolje od onih "Ion", "Crosley" i ostalih gramofona sa plastičnim tanjurima i keramičkim zvučnicama, ali nemaš mogućnost nadograđivanja sutra-prekosutra.

Za tu lovu bih radije uzeo nešto iz Oglasa, možeš dobiti sasvim lijep gramofon za takav iznos, ali svakako inzistiraj na probi (naravno ako je to moguće)
  Reply With Quote