View Single Post
Staro 04.05.2020., 10:16   #85
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
AMD na tome radi vec vise od 5 godina, a sad bi on to kao trebao rjesiti do 2021...
Ovo njegovo twitter hypeanje stvarno podsjeća na period godine dana prije Vege, ali mi opet nema smisla to prodavanje priče a da baš nemaju ništa, odnosno da nisu blizu

U svakom slučaju će rasplet ove priče biti zanimljiv

Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Moje razmišljanje na temelju Zen priče u kojoj je isti taj Jim Keller prezentiran kao glavni, a zapravo je cijelu stvar odradil Michael Clark i još k tome nije ko Keller usred svega fino rekel doviđenja.
Ne razumijem ovo downplayanje uloge Jim Kellera, sad kao ispada da nije napravio ništa bitno i samo bio voditelj i uzimao pare... Pa nije slučajnost da se AMD dva puta preporodio kad je od došao...

Također ne razumijem ovaj dio "usred svega otišao" kad je njegov dio "drawing board", kad napravi svoje ode i tako je u svakoj firmi... Po pričama dizajnirao je sve do zen3 koji nije još ni izašao...

AMD-u je tada vjerojatno bilo predaleko gledati na nešto novo nakon zen3 (nisu znali hoće li postojati nakon toga + nedostatak novca), odnosno ako su već krenuli sa zen4 i zen5 - radi se o nadogradnji postojećih zenova, dale ništa ground up novo što on inače radi...

Također ako je michael clark takav genije što je sa bulldozer arhitekturom? Ne kažem da čovjek nije možda imao velikih zasluga za zen, ali i da je sve njegova ideja ne drži vodu...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.05.2020. u 10:31.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote