View Single Post
Staro 15.01.2022., 11:26   #6
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,421
Citiraj:
Autor Tirion Pregled postova
Eh da, no naći nekoga tko se u te stvari kuži je lutrija, a ja nemam ideje kako doći do nekoga tko to zna raditi.
Fluke služi koliko vidim za mjerenje voltaže kabla, znači za 1000BASE-T standard mora svih 8 žica davati signal jel tako?

Mislim da je problem u utičnicama u zidu, da bi ih trebalo nanovo spojiti, jer ova na kojoj je access point daje normalno brzinu preko wifija 202/221 kako sam i gore napisao. A za patch panel ako nije dobro spojio onda stvarno ne znam što reći.

Taj fluke tester se ukopča u utičnicu u zidu i u patch panel, pa se točno vide voltaže na oba kraja kabla i da li je sve spojeno dobro?
Ako je meštar koristio jeftine RJ45 utičnice/keystone moguće je da izvukao CAT5 ili CAT4 (treba ti minimalno CAT 5E) i onda ti tu leži sav problem.Ako je to uredu onda ti CAT6 kabeli idu skupa u istim bužirima od struje a to se nebi trebalo raditi pa onda imaš smetnju iako CAT 6 bi trebali(i to je upitno dali imaju ako je neki jeftini CAT6) foliju za zaštitu od crosstalka.
Ali uglavnom NIKADA UTP kabel nesmije ići zajedno sa strujom ja se recimo toga strogo držim.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
__________________
Pošten trgovac:
1,2,3,
Karlo666 je online   Reply With Quote