View Single Post
Staro 12.01.2022., 17:57   #4270
Igor_Zg
Premium
Moj komp
 
Igor_Zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 879
Citiraj:
Autor Igor_Zg Pregled postova
Pozdrav ekipa


U dilemi sam za prelazak na 27" monitor, gledam topic i stvarno ima tona dobrih monitora za šarolike cijene...

Budem napisao svoj use case i neka moja razmišljanja... (komp je moja konfa i aktualno je)

Oduvijek sam bio zadovoljan sa dell monitorima i prikazom slike, sad koliko vidim ima dosta monitora (gaming) koji imaju veči refresh rate (pričate da je bolje ali ono što ne znam ne boli ) ali i dalje ima starog dobrog office dell monitora.

Meni je za oko zapeo dell DELL U2722D koji košta ~3800 kn, sve mi odgovara jedino koliko vidim nema taj refresh rate

nadalje vidim da je asus PG279QM Bog i batina i nema dalje... ali nosi i svoju cijenu od ~ 7300 kn a nisam baš uvjeren u to

zgodan mi je i taj alienware AW2721D koji se tu spominje za nekih ~5500 kn kaj je osjetno jeftiniji od asusa


Gameam slabo ali volim tu i tamo odigrati nekaj... GPU nemam za nekaj jako ozbiljno a i gleda da su im sada cijene otišle u nebo - vjerojatno budem napravio upgrade ali dok se cijene malo urede


E sad koji bi tu bio neki dobar izbor? možda bi me zadovoljio i neki jeftiniji monitor? primarno će se koristiti za work@home (IT project manager)

Sadašnji Dell U2415 mi je super ali bi volio veći sa 2k rezolucijom.
na kraju sam se za svoj use case odlučio za Gigabyte M32U, tj. 4k ekran

za grafičku ne planiram dat 10+ tkn i u ostatak HW-a, tako da bude PS5 fino radio na njemu kad dođe i pusa bok... a za moj posao višak ekrana i prostora će vrhunski doći
Igor_Zg je offline   Reply With Quote