View Single Post
Staro 13.10.2021., 13:22   #5008
delavi
Registered User
Moj komp
 
delavi's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 897
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ah, nisam nešto sjajno prošao... Links, Gigabyte Gaming OC s 3 venta i 36 mjeseci garancije za 5.700kn. Ali čekam godinu dana, cijene idu gore, božićno razdoblje će samo povećati potražnju pa sam zažmirio i provukao karticu Ironično da sam ju otprilike u ovo doba prošle godine imao u košarici za 3.900kn i rekao nah, preskupo je to.

O ovom modelu moram samo dvije stvari reći - zajebao sam se što nisam znao da postoji Gaming i Gaming Pro linija, jer Pro ima BIOS switch i dodatni 6-pin. Ne znam da li ima drugih razlika u PCB ili VRM, ali vjerujem da ima. Ovako sam gledao recenzije za Gaming Pro, a kupio običan Gaming misleći da postoji samo jedan model. Onda sam shvatio da Giga ima 19 modela 3060 Ti na svom websiteu...

Druga stvar je da ima tri venta, ali ventovi su svega 80mm, najmanji koje sam ikad vidio na grafi Cooler je dobar, težak, metalni backplate, temp odlične (60-70°C), buka pristojna, čuje se protok zraka u loadu, ali to je to, ništa što osobito smeta. Tražio sam model koji je kraći od 30cm da ne moram mijenjati kućište, a ovaj je taman 282mm. Veći ventovi ne bi ni stali na tu duljinu, ali da sam znao koliko su ovi maleni, možda bi ipak ciljao neku dual vent s dva velika, sporija venta.



Isto sam si i ja sredio, proc i cijelu platformu, pa monitor. Pa čekao i čekao i čekao i evo, dopizdilo mi čekanje Novaca sam imao, samo sam bio škrt.
Total War 3k me već ozbiljno zezao, na 1440p na high je kašljucao tu i tamo, radio od 20-50fps. Sad radi bez greške. Warhammer 2 ide i preko 100fps, prvi put da vidim te igre da rade u tolikom broju sličica. Ali nije poboljšanje 60 - 100fps, koliko pri promjeni scena, prijelazima, novim animacijama i sl. sve kao da radi s manje stuttera, tj. da je min fps daleko veći i glađi. Znam da min ne bi trebao biti nužno određen snagom grafičke i da imam istu količinu memorije kao prije, ali osjeti se da sve lakše i fluidnije diše.
Čuj sve je stvar prioriteta. Meni je glupo platiti nešto što ne vrijedi toliko a opet s druge strane ako je to čovjeku drag hobi onda se i isplati.
delavi je offline   Reply With Quote