View Single Post
Staro 16.03.2024., 22:31   #6
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,369
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Mislim se wtf? Kako da nema te opcije? Vjeruj mi, tražio sam svugdje, i jednostavno nema.
Custom CSS. Otvoriš Inspector u browseru, prilagodiš CSS po želji (boje, pozadine) i te izmjene ubaciš pod Izgled - Dodatni CSS. Sve što ovdje postaviš ostaje i nakon ažuriranja te teme.
Tema koju si odabrao nema custom editor tih elemenata (ili traži da platiš ekstra za tu mogućnost, što naravno nećeš).

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Npr. home stranica se zove Home i to "Home" ne mogu izbrisati (sakriti da se prikazuje) na glavnoj stranici, jer opcije da se to izbriše ili sakrije uopće nema u editoru (bilo običnom ili classic).
Nema, to je dio 'teme'. (Classic) Editor ti uređuje sadržaj objave/stranice, ne i layout stranice.

Ako se snalaziš donekle sa sintaksom PHP-a, Izgled -> Uređivač tema, pa nađi gdje se nalazi ta funkcija koja poziva homepage ili hardkodirani link na "Home" (moguće u header.php, moguće da je u nekoj drugoj datoteci). Kad nađeš gdje se nalazi možeš jednostavno izeditirati skinutu temu, obrisati link ili tu funkciju. Pripazi samo - ako urediš temu na ovaj način više je ne smiješ ažurirati preko upgradea jer će ti izbrisati izmjene. Postoji opcija izrade pod-teme, ali za sada se nemoj zamarati s time.

Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
I onda skužim da su te *ebene teme zapravo gotovi komadi softvera kojeg je netko isprogramirao i tebe ograničio šta možeš, a šta ne možeš mijenjat u tim temama.
Nije "ograničio", već samo nije isprogramirao/omogućio pojednostavljeno vizualno uređivanje tih elemenata. Sve se u bilo kojoj temi da odraditi pješice.

Znači opcije su ti ili uzeti gotovu temu najsličniju onome što želiš i prilagoditi elemente koji ti ne odgovaraju ili uzeti neku temu koja ima ugrađene customizere za sve i svašta i koja se možda plaća (tipa Divi).

Zadnje izmijenjeno od: franzD. 16.03.2024. u 22:36.
franzD je offline   Reply With Quote