View Single Post
Staro 18.02.2020., 15:06   #17
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Ovaj Bijelić ima stvarno loše organiziran servis da je to nevjerojatno.
Kupio sam preko Abrakadabre Redmi Note 7, mobitel prema specifikaciji proizvođača ima Quick Charge 4.0 punjenje.
Problem jest što on ne puni preko QC niti QC 2.0 odnosno 9V/2A, uopće ne podržava takav standard.
Puni se uvijek s 5-6V 1.8A. Tj prastari standard i sporo se puni. Izmjereno s više testova, kabela, punjača, original Xiaomi QC punjač puni jednako sporo moj mobitel.

Prvi put na servisu su mi zamijenili bateriju, "testiran, ok" vratili a ništa se nije promijenilo.
Drugi put slao, detaljno opisao problem, da sam isprobao 5 punjača, 10 kabela, poslao im hrpu slika i zamolio ako njima radi QC, da slikaju taj testni uređaj kako im puni s 9V/2A.

Ništa se ne događa od 10. siječnja, na mail ne odgovaraju, zovem servis (broj telefona nemaju na webu ali ako kome treba 099 7357031, otkrio broj jer piše na dostavnici) 10.2.
kažu mi da po njima sve to radi normalno, ništa nije mijenjano da će mi vratiti mobitel
Ja kažem da ne vraćaju meni mobitel već trgovcu (Abrakadabri), kažu ok.
Popodne istog dana ipak šalju meni, ja odmah dobivam sms od DPD-a da ću imati dostavu, odmah otkazujem, odmah im se vraća.
Zovem ih i kažem da sam to odbio, da pošalju Abrakadabri, ne meni.

Kontaktiram i Abrakadabru koja je stvarno odlična trgovina, besplatno mi pošalju dostavljača Tiska na adresu da pokupi bilo koji uređaj koji se šalje na servis.
Abrakadabra prihvaća prigovor, već sam dobio povrat novaca.

Da bi ovi iz Bijelića mi danas opet poslali pod drugim tracking brojem mobitel.
Dobio sam mobitel i imam povrat novaca, Abrakadabra tj Tisak sutra dolazi po mobitel ali nikako mi nije jasno da se uozbilji taj Xiaomi servis u Bijeliću, pa veće jamstvo imaš od Kineza nego od njih, sva sreća da je trgovac pošten.
Drugi put kažu citiram "1 radni sat servisa" opis radova "uređaj nema brzo punjenje tj ima fast charge i nema Quick Charge, uređaj prihvaća samo punjač s kojim dođe" (nap. 5v/2a)





Još su mi poslali kao da daju svinjama jabuke, kabel odmotan i prljav, mobitel izvan zaštite a ja im sve uredno poslao kao da nije otpakiran.

EDIT:
Drugi Xiaomi uređaj kupljen na Abrakdabri je išao u MR servis, gdje mi je tada prije cca 2 godine u roku 7 dana zamijenjen konektor punjenja, jako brzo i dobro su napravili posao. Stvarno ovisi o servisu a ovdje kao da ga nemaš ako je Bijelić distributer.
Tada još Bijelić nije bio uvoznik za Xiaomi
__________________
.

Zadnje izmijenjeno od: Ag008. 18.02.2020. u 15:12.
Ag008 je offline   Reply With Quote