View Single Post
Staro 11.04.2021., 02:38   #1788
A.I.
Registered User
 
A.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2020
Lokacija: earth
Postovi: 39
Citiraj:
Autor Nolyfr Pregled postova
Fokusirao sam se sad na način na koji držim miš i uvidjeh da najviše koristim fingertip i claw grip, a palm rijetko ili nikad.

Da, G Pro Wireless (X Superlight) su dobri miševi, ali debelo iznad mog budžeta, tako da otpadaju.

Ovo za povrat iskreno nisam znao, hvala! Jesi uzimao ikad iz Extreme Digitala, ako jesi, kako ide kod njih reklamacija, komunikacija?
Nisam ti predlagao da uzmes superlight vec da vidis "siguran" ambi oblik misa. Jer velika je razlika izmedu G102 i superlight. G102/G203 (i G305/GPro) imaju kose stranice, malu grbu misa, uski su odostraga, a i ako imas suhe ruke kao ja onda je sama plastika bez "grip tape" dosta skliska. Tako da moras biti siguran da mozes "drzati" G102.

Meni je G102 vrlo dobar mis, no samo zahvaljujuci sto koristim "fingertip". Imam ga u bijeloj boji, izgleda odlicno, bez rupa je, ima ok RGB efekte, meni se osobno svidja zvuk switcheva i "tvrdoca" kotacica, ima relativno ok kabel. Recimo jeftina alternativa od poznatih brendova bi mu bila Razer Viper Mini, ali on je jos manji i Rival 3, oba koja si i sam spomenuo gore. Od ostalih ambi miseva vrijednih spomena kod nas imas u Linksa Glorious Model O i Model O-, Coolermaster MM711 i ADM ima Endgame XM1. No oni su svi nesto skuplji.

Kod ergo miseva imas nesto vise izbora. Spomenuti G403 je dobar odabir, imas dosta EC2 klonova. Sharkoon Light2 200 i Uvi Gear Lust mi prvi padaju na pamet. Imas Glorious Model D i D-. Logitech G502 valjda jedan od najpopularnijih miseva, nije najbolji za high-end FPS, ali mu nista ne fali. Ja sam sa svojim odradio sate i sate. Razer inace ima klona G502 koji se zove Basilisk V2, ima bolji kabel, bolji kotacic i laksi je, ali je i dosta skuplji pa tesko da se isplati. Od razera imas i uvijek popularni DeathAdder cija se zadnja varijanta zove V2 i navodno je vrlo dobar mis. Imas Mini i obican koji ti je iznad budjeta, al nek se zna da postoji.

Ako se odlucis za G403 koji ti je vec vise puta predlozen znaj da ima relativno "mekan" mehanizam kotacica i ako ga recimo koristis za skakanje zna ponekad sam "okinuti". To posebice vrijedi za CSGO jer ce ti se svakako s vremenom desiti da skocis taman tokom borbe. I meni se osobno ne svida kabel, meksi je nego kod G502, ali je i dalje dosta tezak i ako si low-sens igrac osjetiti ces kabel kod koristenja misa. I naravno ako Logitech nije presao na Omron 20m switcheve u zadnjim verzijama postoji vrlo mala mogucnost da ce mis razviti dvostruki klik. I uz sve to, meni je mis i dalje skoro pa savrsen. Velicina mi odgovara, grip je odlican... dok logitech izbaci superlight verziju g403 sa boljim kablom odmah cu ga uzeti.

Ako hoces nesto malo "modernije" (s rupicama ) od jeftinijih ambi miseva mozes gledati vec spomenute Sharkoon light2 200 i uvi gear lust. To su ti kopije EC2 skoljke misa koji je valjda najpopularniji FPS e-sports mis ikada. Sharkoon ti je isti OEM kojeg koristi Pwnage Ultra Custom, dok je uvi gear lust isti OEM kojeg koristi G-Wolves Skoll. I Pwnage Ultra i Skoll su relativno Ok misevi tako da bi i sharkoon i uvi mogli biti dobri, ne znam osobno, nisam koristio ni jedan. Oba su ultra lagana, imaju paracord kabele (iako mislim da uvi ima bolji) i oba su od 350kn ovisi kako ih ulovis. I naravno malo skuplji je Glorious model D koje je takodjer lagano baziran na EC2.
A.I. je offline   Reply With Quote