View Single Post
Staro 08.02.2021., 14:32   #7
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
A ne znam šta da ti kažem, na ovim novim čipsetima i uefi gofnu zna biti svakakvih veselja.

Treba prvo vidjeti raspored i veličine particija na origigi hdd - u, poanta je da mogu stati na ssd bez ikakve intervencije / premještanja.
Ako ima dodatna "Data" particija nju ne računaj, lako ju je naknadno kreirati.

Trebaš std. pc da je lakše manipulirati i prištekati hdd i ssd,
sve hdd iz tog pc ištekaš, spojiš samo hdd i ssd,
digneš lagani Live Linux i sa dd odradiš clone hdd > ssd.

Budi extra pažljiv sa dd komandom (šta je source / izvor / hdd, šta je destination / ssd) jer ako pogriješiš bit će plakanja.


Možda neće biti dobar alaigment na ssd - u ali će barem raditi kada vratiš u origigi laptop.

That's my 5 cents
Ma diskovi su iste veličine. Bi ja izvadio stari hdd i novi ssd i stavio ga u cloning station, ali ne dolazi u obzir raskapanje laptopa.

Možda jedan detalj koji sam ispustio.

Dakle macrium je instaliran na starom hdd-u, napravljen je image. Stavljen je na NAS. Na drugom laptopu je bio Win 10 (kad sam ga upalio radio je ono početno podešavanje).
Tada sam ja dignuo macrium s usb-a i napravio restore image-a. Nisam brisao particije nego sam stavio da prebriše sve.
Možda su se to sad nešto smrdali? Sutra ću napraviti diskpart da vidim što se uopće vidi na tim particijama.
Ima veze možda taj uefi i legacy? Na novom je uefi, a na starom laptopu nisam siguran što je bilo. Spominje se neki gpt kod ssd-a a internetu, a kod hdd-a mbr.
Nisam toliko u tim pojmovima, ali znam što znači MBR.
marek45 je offline   Reply With Quote