View Single Post
Staro 13.06.2022., 11:00   #1518
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,010
Imam jednog takvog od Feroterma i radi već nekoliko godina bez problema.
Bio mi je problem ga ugurati u postojeće plafonjere, ne ide baš u svaku, zato sam kupio cijelu novu. Zamijenio maloprije za novu plafonjeru. Uf, cijena je skoro duplo veća sada nego prije godinu dana.
Ne znam što je krepalo, da li ledice ili driver, veli supruga da je samo malo žmignula nekoliko puta i par minuta kasnije samo se ugasila.
Sumnjam da bi problem mogao biti u lošoj konstrukciji i pregrijavanju. Plafonjera je zatvorena skroz, ne vidim da su igdje ostavili da zrak prolazi.
Vidi na slikama, elektronika je potpuno zatvorena u plastičnoj kutiji sa svih strana. Ledice na stražnjoj strani imaju neki lim za hlađenje. Bilo bi fora da je isti naslonjen na tijelo plafonjere pa da i tamo odvodi toplinu, ali nažalost nije tako. Vidi se na drugoj fotki da ima 2mm uzdignuti rub koji sprečava da to nalegne kako treba.
Nakon 10 min rada kutija gdje je driver je na sobnoj temperaturi, ali na ledicama (plastika s pednje strane) nije nimalo ugodno držati prst. IR termometar veli da je negdje između 45 i 50°C, kako gdje. Za to vrijeme cijeli lim plafonjere je na sobnoj temp.
Sad mi tu pada na pamet malo DIY:
- izbušiti rupe na plafonjeri sastrane da zrak cirkulira
- odrezati taj plastični rub da taj tvornički hladnjak LEDica nalegne na tijelo plafonjere
- malo termalne paste između da se to zalijepi
Pitanje je sad da li je ta distanca između ledica i tijela lampe možda iz kakvih sigurnosnih razloga, npr. proboj visokog napona na masu



c-shadow je offline   Reply With Quote