View Single Post
Staro 05.07.2021., 07:42   #9455
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Ja kužim zašto to proizvođači savjetuju - PSU ima puno dijelova koji se griju, a ne kontroliraju se svi pa da se vent pali po potrebi. Ako je mala potrošnja, sve stoji i neka od komponenata će se grijati još i više nego da vent konstantno radi. Ako se okrene naopako, prirodno će se ta toplina dizati prema gore i izlaziti iz kućišta.
A i to si dobro primijetio - ventovi iz kućišta bi tada mogli u skroz kontra smjeru provlačiti zrak i kroz PSU. Ono gdje ja vidim isto problem kod mene je i u skupljanju prašine. Kod mene ventilacija nije problem: 2x120 ventovi na ulazu i 1x120 na izlazu i unatoč filteru prašine treba ga povremeno čistiti jer se fini sloj prašine nataloži unuta. Kako je strujanje zraka slabo radi malo zagrijavanja i ti case ventovi se jedva vrte, prašina mi se nataloži na dno kućišta. E sad, ako je tamo PSU otvoren prema gore, sve to će upadati unutra. Dosad je staro napajanje bilo okrenuto normalno, uvlači zrak ispod kroz mrežicu, izbacuje otraga, ne kontaminira toplinski ostatak kućišta i minimalno se prlja prašinom. Nedavno sam sve otvorio i očistio, stari PSU otvoren i ispuhan, ko nov iznutra, mrvica prašine.

Zato i pitam jel ima tko iskustva s pozicioniranjem takvog napajanja
c-shadow je offline   Reply With Quote