View Single Post
Staro 13.03.2020., 07:25   #154
tomycrosound
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 281
Ethernet, mrežne kartice, uređaji...

Jutro!
Imam jednu situaciju pa molim savjet.
Na jednom kraju kuće imam tcom router 931VII, iz njega mi na tavan ide 1 kabal na switch, iz switcha na 2 uređaja.
(HVALA forumašima za switch, čuo sam za to, no mislio da se njime gubi na kakvoći prijenosa, nisam imao pojma..)
Na drugom kraju kuće (10-11m, 2 zida) imam chromecast koji radi skoro uredno, no ponekad ima problem s trzanjem HD, problem je signal (blizu routera isti file radi bez greške).
Imao/m sam extender TPlink WA730re kojeg sam namjeravao postaviti na tavan, no koristiti oba SSID, s originalnog routera i extendera. Zakačio sam extender kablom direktno na router i testirao u AP modu, dhcp ostavio na disable, ssid imenovao drugačije. Signal je ok, no chromecast ne shvaća da je to jedna te ista mreža. Ako sam mobitelom zakačen na ssid 1, a chromecast je na ssid 2, mobitel vidi chromecast, no ne pokreće video na njemu.
Može li se tome doskočiti, da dva ssid rade kao jedan, da veza između njih za uređaje koji su spojeni bude kao da su na istom ssid?
(skoro svi uređaji, osim chromecastova i sličnih imaju statički ip, ako je to bitno)

...i jel to bolja ideja od eksperimentiranja i dodavanja wifi antena na router pokušavajući pojačati signal?

Zadnje izmijenjeno od: tomycrosound. 13.03.2020. u 07:50.
tomycrosound je offline   Reply With Quote