Tema: Košarka
View Single Post
Staro 24.09.2013., 09:32   #24
Roberto
Premium
Moj komp
 
Roberto's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,534
Pozdravljam topic

Što se rezultata tiče, mislim da smo realno tu negdje gdje i spadamo. Španjolska Francuska i Litva trenutno kvalitetom odskaču, nakon njih je grupa od 4-5 reprezentacija koje su korak iza.

Dobro je da smo u četvrtfinalu išli na Ukrajinu. Za medalju ipak treba malo više kvaltiete i bolji šut. Ne možeš protiv Litve gađat trice 3/21. Pola toga su bili nerezonski nervozni šutevi u trenucima kad je trebalo pametno graditi napad. Svaki put kad smo imali priliku doći blizu šutnuli bi nerezonsku tricu i naravno promašili. nemamo šutere koji će takve trice ubaciti. Baš čitam neki dan intervju s Novoselom, i pravo kaže frajer, nikakve posebne taktuičke zamisli, strategije i gluposti. Trenirati šut, šut, i samo šut. I pustit dečke da se igraju. Košarka je prilično jednostavna, uz dobru obranu u napadu treba samo kretanje i šut.

Najbolji šuter kojeg imamo uz Bogdanovića nije bio na prvenstvu (Pop). Falili su i Tomas i Planinić, ali opet to ne znači da bi bilo drugačije da su bili na prvenstvu. Obrana je uglavnom bila na razini.


Također, ako je Tomić bio bolestan onda razumijem njegovu rezerviranost, ali inače centar od 217cm u rektu mora pojesti koš svaki put kad dobi loptu. Šarić je dobar, ali i nejmu treba malo više hrabrosti.

Bogdanović je trenutno naša jedina ekstra klasa, za medalju trebaju još dvojica trojica takvih. Ako će dobro raditi to bi mogli biti Šarić, Hezonja, Barać...

Dolaze i novi juniori koji su ove godine osvojili srebro na EP (Mazalin, Arapović, Gabrić, Bošnjkak, Marinelli...). Uglavnom, igračke perspektive ima, samo dečki moraju igrati i puno trenirati.

Također, čini mi se da se kod nas premalo radi na snazi, svi naši su žgoljavci.
__________________
i5 2500k / asrock p67se / 4x4gb DDR3/ samsung evo 250gb ssd / 2 tb wd hdd / Gigabyte windforce GTX 950 / super flower 650w / CM 690
Roberto je online   Reply With Quote