View Single Post
Staro 19.02.2020., 18:59   #6
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,802
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Jesu, osobno sam uzeo naočale sa hoya bluecontrol staklima. Otkad ih nosim ne suše mi se oci, ne boli me glava a i znao mi je od opterećenja titrati kapak ako dugo sjedim pred monitorom i to se vise ne dogadja. Valjd ubiju taj plavi spektar boja i oko se odmara.
+1, iste leće, ali s dioptrijom. BL filter i antirefleksne, 70% za komp, 20% za vožnju noću, 10% random nošenje. Toliko su mi dobre da ih često niti ne skidam s glave.

Na poslu nemamo monitore s BL filterom niti imam mogućnost instalirati f.lux. Doma mi f.lux dosta pomaže (ne lajkam integrirani win10 night mode, nekako je krut).

Prije njih sam imao samo antirefleksne leće s dioptrijom i imao sam umor očiju na kompu (bilo mi je vrijeme za promjenu leća zbog dioptrije) i teško mi je bilo biti fokusiran zbog suhoće oka. Od umora mi je trebao popodnevni odmor inače krene glavogolja.

Puno radim i s papirima koji pod fluorescentnim svjetlom izgleda plavičasto - naočale to lipo speglaju. Cjelokupna slika kao da je mirnija, ne znam opisati, baš mi paše takva "boja".

Jedina mana ajmo tako reći je period dok se navikneš na refleksije koje se mogu javiti ako ti se svjetlost "zavuče" s unutarnje strane leće (stropna rasvjeta i iz smjera leđa) pa se zna lomiti u duginim bojama. To vjerojatno ovisi o veličini/tipu stakala, sjećam se da sam to primjećivao u startu, ali evo ne pamtim da me sad smeta.

U vožnji noću mi jako pomažu, znači ako ih zaboravim doma psujem cijelim putem, bez pretjerivanja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote