View Single Post
Staro 17.03.2023., 19:47   #9381
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kad već voliš stock Android, zašto nebi bacio oko na neki Pixel, tipa 6a...? OneUI, isto kao i Miui spada u teže skinove.
1.) Google službeno Pixel uređaje ne prodaje ovdje, pa se za servis mobitel šalje van (duže vrijeme si bez njega)
2.) 5G radi samo u državama u kojima se službeno prodaje (dakle, ništa od 5G kod nas)
3.) Prodaje ga mali broj trgovina, a ako se odlučim na kupnju s Google Storea odbijaju narudžbu, pa ako i uzmeš preko Mailboxde.
4.) Garancija nepostojeća, previše papirologije da se nešto riješi.

A vidim da i nema dosta toga što meni treba. MIUI je koliko sam skužio lakši od OneUI-ja, ali i dalje teži od stock verzije.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Meni osobno vanilla Android uopće ne paše, ne volim taj nedostatak nekih korisnih opcija (koje je doduše Google vremenom sveo na minimum, jer "kopira" većinom od OneUI-a pa i ostalih skinova) u odnosu na praktički sve ostale skinove osim možda Sony-evog. Tako dođeš u situaciju di moraš instalirati brdo 3rd party aplikacija da bi imao funkcionalan mobitel. Bar je meni tako bilo kad god sam imao kontakt sa mobitelima koji imaju goli Android ili nešto slično... Jedina stvar što mi je uvijek bila odlična kod vanilla Androida su animacije tj. brzina, no otkad je OneUI 5.1 vani, ne mogu reći da imalo kaska... Razmazio me OneUI svojim opcijama a od nedavno i animacijama tj. brzinom
Sony ima stock verziju Androida, kao i Motorola sa nekim svojim predinstaliranim aplikacijama i malo bloatwarea. Uzeo bih opet Sony, ali stvarno su nabili cijenu i svojih mid range uređaja. U Xiaomijima dobijem Dimensity 1080, pa na dalje, a Sony u najslabijem modelu ima Snapdragon 695, a i on košta preko 400€ koliko sam zadnje vidio. Motorole sam gledao, totalno bezvezni izbor hardvera i kod nje nisam pronašao ništa za sebe.

Čitam na GSM Areni, Redmi Note 12 Turbo će doć s Snapdragonom 7+ Gen 2, a budući da za Europu i ostatak svijeta predstavljaju Note 12 seriju 23.3., postoji mogućnost da se pojavi i taj model. Iskreno me zanima...

Razmišljam da li mi se isplati uzet Poco na ugovornu obvezu (24 mj.) kod Telemacha za 319€, jer je u svim trgovinama 379€. Realme 10 Pro+ mi izgleda dobro po speckama, ali zaobljeni ekran preskačem. Kao i one mobitele što imaju ekran od ruba do ruba. Imao sam takav jedan mobitel, nikad više.

Svaki put kad hoću kupit mob imam isti problem. Pronađem mobitel, bude svjetski predstavljen, ali nikad ne dođe kod nas. Pronađem drugi, ista priča. I sad Poco X5 Pro, htio 8/256, naravno da će kod nas bit dostupan samo u 6/128 varijanti iako se na stranicama Mi Storea nalazi da je dostupan i u 8/256 varijanti. :facepalm:

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 17.03.2023. u 19:55.
Marko :) je offline   Reply With Quote