View Single Post
Staro 16.03.2023., 00:31   #9369
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 634
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Na oglasnicima imaš S21FE s garancijom već za 300-330 eur.

Ako bi novo iz trgovine, imaš Realme GT2 za 376 eur. Definitivno bolji od Poco X5 Pro...

https://www.mobileshop.eu/realme/mob...8gb-ram-green/
Samo novo iz trgovine tražim. A što se Samsunga tiče, oni su mi zadnja opcija. Ne sviđa mi se OneUI, a ni baterija na njima ne traje Bog zna koliko. Sad koristim A13 dok ne kupim novi, milijun problema.
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
da? može koji info?

jer vidim da su po speckama isti osim šta GT2 ne snima 4K video...a ni motorola egde 30...

https://www.mobileshop.eu/hr/usporedi/
Citiraj:
Autor locks Pregled postova
Poco X5 Pro i Realme GT2 nisu ista klasa.

GT2 pokreće SD888, ima UFS 3.1 memoriju, 50MP kameru s OIS i snima 4k video...Hlađenje je dobro riješeno s obzirom na taj vrući proc.
Poco X5 Pro se može dobit za manje u Telemachu, 316€, ali to zahtjeva ugovornu obvezu na 24 mjeseca. Budući da je za mene ugovorna obveza s operaterom, ugovor s vragom, radije ću platit i veću cijenu uređaja.

Kod Poco X5 Pro mi se ne sviđa što naši nisu uvezli 8/256 model, već samo 6/128, a nema utor za SD karticu.

U principu:
– kvalitetan AMOLED, 120 Hz, visok PWM (tipa 1920 Hz), da nije zaobljen; može i IPS LCD, ali da je stvarno kvalitetan kao na Poco X4 GT
– najmanje Snapdragon 778G ili Dimensity 1080
– najmanje 6/128 (ako ima utor za SD karticu) ili 256 (ako nema)
– dobra kamera do 4K, sa stabilizacijom (OIS, može, a i ne mora, nije uvijet)
– dobri stereo zvučnici, 3.5mm jack,
– Wi-Fi 6, NFC, fizički proximity senzor
– odlična baterija, ne manja od 4.800 mAh, u principu da ima endurance rating veći od 110h na GSMAreni

Poco X4 GT mi je bio na listi za kupovinu, ali nikad nije stigao kod nas službeno. Poco X5 Pro je najbliže njemu. Uskoro izlazi Redmi Note 12 serija, s Dimensity 1080 koji je nešto lošiji od 778G, a cijena bi mu trebala bit 500€ za Pro+ model. Previše...
Marko :) je offline   Reply With Quote