View Single Post
Staro 08.01.2023., 21:25   #82
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Za imenjaka Ivana - onomad još u pre-alpha gmailu sam otvorio account formata prezime@gmail.com

Unazad 8 godina dobivam nekih 50ak mailova godišnje sa slovenskog govornog područja. Mailovi su često međusobno nevezani iz više izvora/domena.

Ali ekipa koja koristi gmail, kako privatno, tako i poslovno, hoće tamo nekog prezimenjaka ubaciti u polje primatelja i svi se nonšalantno navikli da će natipkati samo "prezime" i da će automatski preuzeti mail adresu.

Guess what, ako koriste gmail i napišu samo "prezime", onda će se mail poslati korisniku koji ima račun kojem je username "prezime".

Dobivam ponude za gradnju cesta, ograda, kuhinja, organiziranje eventova u raznim crkvenim zajednicama, čak sam dobivao pojedine osjetljive dokumente o internim analizama određenih firmi.

Na većinu sam apsolutno intertan, ali ako se radi o nekakvim novčanim potraživanjima i osjetljivim dokumentima, onda im javim da su pogriješili adresu.



Na temu alternativa, ima ih dovoljno, ali stalno niču nove na mjesto starih. Drugim riječima, najpouzdanije nije nužno najbolje rješenje, i obratno, a ovisno o potrebama.

Jedna od tih alternativa je Proton Mail: https://proton.me/

Švicarci, a ono sa podrškom EU sredstava. Malo smiješno, malo žalosno. Unazad godinu dana su se pokazali stabilnima, ali ne koristim ih aktivno.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote