View Single Post
Staro 06.03.2015., 09:23   #1180
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,824
Koristim sad godinu dana SteelSeries Diablo3 miš koji je ekvivalent Sensei RAW.

Još dok sam pisao za PCChip testirao sam i Sensei te za ta 3 modela miša mogu reći da su mi stvarno dobri.

Prije nego sam testirao Senseia, u ruke su mi došli SS Kana i Kinzu modeli, kad sam ih vidio zapakirane u kutiju s podsmjehom sam komentirao kak izgledaju plastično. Isto se može reći i za D3 i RAW verzije Senseia, dok "vanilla" Sensei izgleda malo ozbljinije.

Međutim, kad sam miša provozao po stolu ostao sam ugodno iznenađen jer unatoč super-plasti-plastičnom izgledu glossy plastike nema karakterističnog škripanja, a čak je i "feeling" pod prstima, pogotovo "rubberized" površine, odličan. Naravno, ako uzmeš rubberized površinu eliminiraš velikim dijelom plastični glossy izgled.

Tijelo miša je dovoljno dugačko za moju oveću šapu, a miš nije toliko visok da smeta i onima manjih šaka. Tome u prilog ide i tipična širina, bez nepotrebnog "ergonomskog" ustupka za palac ili mali prst.

Moj Diablo3 miš ima preko 4 milijuna klikova na lijevoj tipki (na kutiji je pisalo da garantiraju 1 milijun) i još nema znakova zamora.
Sa senzorom nikad problema, radi kako treba i super precizan je.
Software je solidan, a konstantno izdaju nove updateove, čak i firmware za miša.

Osim što Sensei ima fake-metalni oklop (kao što je površina gumirana, tak je ovdje metalizirana, dakle nije čisti komad metala gore) i display s donje strane, razlike u odnosu na RAW su zanemarive/nikakve. Display će poslužiti samo gaymehru koji stvarno stalno koristi DPI switch, ali niti njemu neće baš biti učinkovito jer je nezgodno dizati miš s podloge i onda mijenjati postavke, previše se vremena gubi. Na kraju se svodi da preko displaya možeš mijenjati profile za različite igre, a to realno još bolje možeš napraviti s dva klika mišem preko softwarea.

Jedina veća mana Sensei/RAW/D3 miševa jesu tipke na boku suprotnom od onog na kojem leži palac. Teže su dohvatljive prstenjakom/malim prstom, pogotovo "back" tipka s druge strane.

Testirao sam također nekog miša izgleda identičnom ovom Mionixu Naos gore, ali ne mogu biti siguran radi li se baš o Mionixu. Miš je solidan, ali ne toliko kvalitetan kao Sensei, ergonomska odmorišta za mali prst i prstenjak mi nisu nikako odgovarala, žuljala su. Moram pogledati imam li review tog miša još na računalu, pogledam za vikend.

EDIT: kutije više nemam, al na stranici piše 10 milijuna klikova za diablo miš. Bilo kako bilo, miš je izdržljiv
__________________
Spoiler alert!

Zadnje izmijenjeno od: De5tr0yer. 06.03.2015. u 14:21.
De5tr0yer je offline   Reply With Quote