View Single Post
Staro 19.05.2022., 13:06   #1
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,019
AMD USB problem - nakon upgrejda CPUa

Ima li ko kakav savjet, guglao sam i gledao riješenja po redditu, ali nisam više siguran što napraviti.

Upgrade CPU sa Ryzen 2600X na 5600X. Prvo sam sa starim CPU updejtao BIOS na najnoviju verziju (5.30) jer mi stara (4.30) nije podržavala novi procesor. Sve je prošlo ok i komp je normalno radio i ulazak u BIOS i windowsi.

Zamjenim procesore i upalim komp, uđem u bios koji prepozna da je ugrađen novi CPU, load defaults, snimim i restartam. Ponovo u BIOS, ucitam XMP za RAM, podesim ventilatore na Silent, još par sitnica i restartam sve.

Vidim da mi ne rade ni miš ni tipkovnica na usb 2.0, prekopčam ih na usb 3.0 rade normalno. napravim update AMD chipset drivera (vidim da je nova verzija izašla), napravim update windowsa... restartam sve i prekopčao sam ponovo miša i tipkovnicu na usb 2.0.

Naravno i dalje ne rade, da stvar bude bolja vidim da mi više ne radi niti usb 3.1 Gen2 type c na kojem sam imao spojen 4portni usb hub.
slika USB portova

Odem u Device manager i vidim slijedeće
Device manager 1
Device manager 2
Device magaer 3

Naravno, nisam uspio niti reinstalirati driver ni roll back drivera...
Na stranicama ASROCKa nema nikakav AMD USB driver za skinuti, a chipset driver ništa ne govori posebno o njemu.

Što napraviti, trebaju mi svi ti usb portovi?
pogi je offline   Reply With Quote