View Single Post
Staro 12.01.2023., 04:05   #43
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,567
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Pa i ne baš. Republika Hrvatska, kao članica EU, mora poštivati direktive koje EU donosi. Recimo, besplatan roaming u EU nisu donijeli naši operateri dobrovoljno, to je donijela EU. Također, raskid ugovora ugovorenog na daljinu u roku 14 dana—isto EU.

Nemam nikakve sumnje i da je ovo za raskid po izmjenu uvjeta isto maslo EU. Da nema EU, mi ozbiljno ovdje ne bi imali nikakva prava. HAKOM je tu da ide na ruku operaterima, ne korisnicima. Rijetko su ikada kaznili operatere radi individualnog korisnika, uvijek se išlo u smjeru da ih se ne kažnjava nego su im rekli "ajde zanemarite tog korisnika da ne bude drama" i tako se riješavali problemi. Kažnjavali su ih samo za nepravedne prakse, ali i to samo kada bi primili ogroman broj prijava korisnika.

A1 je u zadnjih 6 mjeseci dizao cijenu usluge 4 puta. Mislim da su samo tri puta dizali cijenu neke tam tarife na bonove (slali SMS poruke korisnicima). Ne znam o kojoj se točno tarifi radi jer nisam korisnik, ali toliko puta cijenu nije dizao ni HT niti Telemach, a nije baš da ni oni nemaju nikakve troškove. Prije toga je A1 dizao za 20 kn svim korisnicima fiksnih usluga. Meni se čini da A1 ide u smjeru da budu tek toliko jeftiniji, da se bar neka razlika vidi između HT-a i njih. Prije je razlika u cijeni bila poveća, sad se polako već smanjuje do pitanja isplativosti prelaska kod konkurencije. Telemach nije ništa bolji, oni su poskupili fiksnu uslugu sa 169 kn na 195 kn, pa mi se praktički više ni ne isplati preć na njih. Ali bili su fer i pošteni i svima koji su prešli i vezali se ugovornom obvezom ostavili tu cijenu od 169 kn. Eventualno ako sad A1 ponovno digne cijenu fiksne usluge, napravit ću prijelaz jer nemam ugovorne obveze, pa sam slobodan otić.

Što se tiče ove tvoje metode za dobivanje popusta, ne radi svaki put, već provjereno. Kolegica iz A1 prebacivala broj u Bonbon, nisu je zvali uopće, a dugogodišnji korisnik bila. Jedan kolega isto, nitko ga nije zvao da mu ponudi jeftinije. To samo pojedine korisnike zovu, vjerojatno one koji su imali puno toga ugovorenog. Onaj tko je imao samo internet i telefon, ili samo mobitel može zaboravit na ikakav poziv.
kod ovog prvog ti je osnovni problem neaktivnost HAKOMA odnosno države oko donošenja okvira poslovanja(kvalitetu usluge i opreme) način za povečanje cijena itd. ovako kako je danas da svaki operater donosi svoje uvjete poslovanja a hakom samo potvrđuje ,uvjek je na štetu korisnika,a u praksi to ti izgleda ovako t-com nešto promjeni i svi prate ,a s druge strane t-com ima političku podršku iz njemačke pa da i vlada želi nebi mogla,uglavno iz godinu u godinu se pokazuje da je prodaja HT-a bila katastrofalna greška.

kod ovog drugog trebaš uzet u obzir da ako svi operateri u približno isto vrijeme povise cijene za 10% povečanje neče biti svigdje isto -mada treba tu gledati koliko su kod koga pune cijene ,jer trenutno smo kod svih na nekakvim akcijama,pa će se razlika u cijenama povečavat primjer
-optika t-com tv+ hbo + telefon +1gb = 335kn + 33,5kn(10%) = 368,5kn v.s. a1 ista gotovo u program ista usluga optika preko t-com infre+ televizija+ filmski paket + telefon + brzina 1gb= 279kn + 27,9kn(10%)=306,9kn
znaći prije poskupljenja razlika u cijeni je bila 335 - 279 kn=56kn
poslje poskupljenja će biti 368,5 - 306,9= 61,6 kn,
tako da će a1 u cijeloj prići,mada će se ponašat jednako neugodno kao t-com nakraju povečat razliku za 5,6kn u svoju korist,

pouka priće oni koji su na t-comu optici i imaju mogučnost preći na a1 optiku preko t-com infre trebali bi to u sljedeća dva mjeseca iskoristiti jer tehnički se jedino mjenja router-istina router je nešto slabiji po opcijama ali sve ostalo je isto a finacijski profitiramo i još više čemo mislim nije neka utjeha ali ipak,
to je po meni valjda jedini način da se pokaže koliko smo razočarani ovim odlukama,a i ta klauzula bar meni govori da će svi poskupljivati možda ne u isto vrijeme ali u toku svake godine baš svi,jer ni "male" operatere neće ništa spriječavat da dižu cijene u istom postotku,mada uopće ne sumljam da ugovor t-coma i
a1 o korištenju infrastrukture nije sigurno na štetu t-com-a pa vjerojatno i prelasci svih nebi okrznuli dobit t-coma ,ali ipak...
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 12.01.2023. u 04:31.
skalar je offline   Reply With Quote