View Single Post
Staro 26.09.2016., 12:07   #48
Brlja
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 874
Opet mi u istom smjeru.

Inače samo da izjavim jednu jako mudru izjavu koju sam negdje pročitao u svezi DX12 i NVidie. Čak mislim da i nije na nekom forumu nego negdje ovak u članku a čini mi se sasvim realna.

Nije da je NVidia loša u DX12 nego se ATi ne nosi dobro sa DX11.

I to je činjenica. NVidia zna nekad izgubit na novim grafama fps ili dva kad se prijeđe u DX12, ali to je nebitno naspram koliko ATi gubi s prelaskom s DX12 na DX11. DX12 ne znači nužno korištenje Asynca

Postavlja se sada i pitanje cijena. Koliko su cijene realne? Da li bi NVidia u stvari mogla (da želi ali nije luda...) prodavati 1070 u rangu s RX480. Ali tko bi prodavao za 2000kn kad može i za 4000kn? Je'l bi vi? Pa mi i rangiramo grafe po cijeni, možda da rangiramo po performansama? Znači i rangiranje je tu pitanje.

U Vulkanu i asyncu sucksa da se razumijemo. Po meni je to jer se Pascal počeo razvijati dok je Mantle bio in, siguran sam da su znali dobro za njega ali su mislili da neće zaživjeti. Kad su skužili da bi moglo biti nešto od njega, bilo je prekasno da prekineš razvoj i ideš isponova. Sumnjam da će napraviti istu grešku s Voltom.
Brlja je offline