View Single Post
Staro 08.02.2021., 11:21   #2824
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,481
Ne znam ništa o miningu, ali prema ovome:
https://www.coinwarz.com/mining/ethe...fficulty-chart

Ispada da se težina povećala 44% u zadnjih 90 dana, od toga 22% u zadnjih 30 dana.
Nemam točne podatke za kalkulator na njihovoj stranici da bih izračunao koja cijena treba rudarima koji koriste 3060TI da bi bili na nuli ukoliko planiraju otplatiti kartice rig s karticama unutar 1 godine.

Može li mi netko dati podatke za sljedeće:
Koliki "hash rate" rade 3060ti?
Koliko troši struje rig s npr. 6 komada tih kartica zajedno s ostalim? Pretpostavljam da je 6 kom neki standard ili je svejedno?
Koja je cijena ostalih komponenti riga? (same kartice vidim na nabavi koliko dođu, ali ne znam ostale komponente).

Ne planiram rudariti, zanima se samo izračun isplativosti da vidim na kojoj ETH cijeni će rudari početi prodavati kartice, tj. odustajati od rudarenja.

Ugrubo sam u kalkulator ubacio da 3060TI radi 110 MH/s, da je 6 komada i da troši cca 1700W rig, te da je struja 0,12$ kod nas. Ispalo mi da je na trenutnoj težini neka "nula" oko 1130$ ako se planiraju kartice i ostale komponente otplatiti za 12 mjeseci.
Ako bude rasla težina kao u zadnjih mjesec dana (cca 20% mjesečno), to znači 200+ dolara raste ta neka nula.

Eto, ako ima dobra duša da mi gore navedene varijable popuni.
Libertus je offline   Reply With Quote