View Single Post
Staro 31.05.2021., 10:12   #5192
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Uff evo sinoc kaze windows update 20H1 is reday i "sad moras restartat unutar slijedecih sat vremena..." , Ok saveam sve, napravim snapshot systema i dozvolim mu da updejta na 20H1.
Tako to fino stoji i downloada nekih 45 minuta i kad je doslo do installing 100% (u windows update panelu) restarta se komp i krene, pojavi se onaj windows logo kod boot ali kad krenu one tockice da se vrte nakon 1-2 sec stanu i tako stoji, HDD (ssd) ne radi dalje nista, stoji tako (pustio sam 5 minuta nije se lampica nijednom upalila).

Ok znaci zaglavio je (tog me i strah kod tih forced updateova a formatiranje svega i instalacije nanovo bi trajalo 3-4 dan sa svim settingsima i licencama program akoje bi morao ponovo instalirat/aktivirat - uff nocna mora )

Znaci restart tipka ne pomaze (opet zaglavi na istom mjestu). Jedino sto pomaze je da ugasim komp na prekidac (na napajanju) i sacekam par sekundi i onda upalim ponovo.
Ovaj put krene sve ok i tockice ispod win logotipa odvrte sve kako treba i udje u windowse i pojavi se onaj screne kao da sam updejto windowse i stisnem continue i onda cancel kod trena kad me pit aza microsoft account (korisitm local account).

Super reko ajd prezivio je, desktop je tu .
Upisem u run/winver i kad se pojavi popup vidim da i dalje imam verziju 1909, znaci nije uspio nego je vratio snapshot od postojece verzije. Arghh nakon izgubljenih 50ak minuta opet nista.

Odem u windows update i napravim check for updates ponovo i sve iz pocetka, pustim ga da odradi/downloada sve sto treba i nakon reboota ista stvar (zaglavi se na bootu i treba istekat iz struje na par sec da bi ponovo uspio bootati). Ovaj put nisam pritiskao restart 2 puta nego sam odma ugasio iz struje i upalio cisto da izbjegnem te restarte. Ali nije pomoglo, ista stvar win 1909 i dalje.

Ono sto sad vidim da imam su neki windows hidden folderi od pokusaja updatea koji se zovu ovako:https://prnt.sc/13mhkv8

Ok, reko zajebi to i odem u windows update i tamo odgodim/pogasim sve sto moze tak da ne downloada sad stalano isti update kad neide.
Ali sad vidim da imam i 500MB velik mountan "g" drive sa "windows reserved" fileovima koji je pretpostalvjam mountao taj neuspjeli update?
https://prnt.sc/13mhnay

Neznam sta da mu radim (format/reisntlal niej opcija za sad) vise tj. kak da ga updejtam a da se ne zaglavi/vrati na 1909 verziju.

Sinoc sam ostavio i da radi/downloada ona windows create tool na USB stick (odma sam stavio zadnji May update tj. 21H1) ali sad se pitam kako to uopce updejtati sa sticka ? Cisto da probam opet jer trebalo bi biti brze makar za vrijeme koje potrosi da downloada 5 GB updatea.

Tthx i sorry na duzem tekstu, sinoc sam se bakcao s time do 2:15 AM i jos me drzi M$ rant .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 31.05.2021. u 11:07.
Lewis je offline   Reply With Quote