Tema: Retro A/V
View Single Post
Staro 25.08.2022., 22:08   #25
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,949
Retro A/V

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
U komisionima u Jurišićevoj i Vlaškoj se plaćalo u dinarima. Devizama se plaćalo u duty free shopovima

Exportdrvo pored Vinceka u Ilici je bilo pola
dojč marke pola kune. Komisiona prodaja Panasonic/Technics. Tamo sam za ono vrijeme ostavio dosta love.

Ono što sam imao vrijedno spomena je deck Technics RS-AZ7 za kojeg tvrdim da je jedan od najboljih deckova ikada proizvedenih. Imao je magneto-rezistivnu glavu za playback kao i HDDovi. Prodao sam ga za siću prije 10ak godina jer ga uopće više nisam koristio. Cool faktor je bila zeleno osvjetljena motorizirana ladica, te mogućnost korištenja daljinca od receivera što sam čak i koristio.

Tu su još dva Panasonic walkmana RQ-SX10 i RQ-SX72. Bilo mi je naprosto nevjerojatno da walkman može biti veličine kutije u koju ide audio kazeta, a da ima autoreverse, track search, Dolby B, EQ, te dvije baterije s kojima je mogao svirati do 100 sati 🙂 SX10 je imao blank skip funkciju koja bi automatski premotavala prazan ostatak trake i prebacila na drugu stranu, a SX72 je imao osvjetljen daljinac s ekranom, odvojive slušalice od daljinca i cradle u kojem se punio. Čudo za ono vrijeme.

Sve kupljeno u konsignaciji Exportdrva. Nisam kupovao discmane jer su bili višestruko skuplji, puno veći, a baterije im nisu ni blizu toliko trajale. Ovi walkmani su stali u unutarnji džep jakne.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je online   Reply With Quote