View Single Post
Staro 19.04.2024., 08:30   #8960
EdoFazlinovic
Registered User
 
EdoFazlinovic's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2018
Lokacija: 521353215
Postovi: 162
Šta ima novo u kriptu [17.04.2024.]

Malo kasnin, ima san obaveza.

1. Volatilnost dva dana prije halvinga: BTC je testirao $60k, a ETH $3k.

2. Hong Kong ETF-ovi počinju s trgovanjem 30. travnja, ali izgleda da Kinezi neće smjeti kupovati te ETF-ove, pa će priljevi vjerojatno biti niži od očekivanih.

3. Unatoč vijestima i cijeni, onchain analitika pokazuje da smo jučer vidjeli rekordne priljeve na Bitcoin adrese koje se koriste samo za akumulaciju. Adrese za akumulaciju su one koje nemaju transakcije slanja, drže više od 10 BTC, ne pripadaju rudarima ni burzama, a imaju više od dvije dolazne transakcije.

4. Smanjio se OI između ostalog i zbog toga što je mnogo trgovaca zatvorilo pozicije da se ne bi opekli na volatilnosti oko halvinga.

5. Bitfinex kitovi su otvorili mnogo longova na ETH/BTC u posljednjih nekoliko dana.

6. ETH je u većoj korelaciji s Nasdaqom i S&P 500 nego BTC.

7. Deribit je dobio uvjetnu licencu za Dubai pa se burza seli tamo.

8. Kraken je stvorio svoj Web3 novčanik koji podržava Bitcoin, Ethereum, Solanu...

9. Najavljen je ZIGChain na Cosmosu s $100M fondom za razvoj ekosustava.

10. TVL na Bitcoin L2 mrežama je porastao 127% u Q1. Većina likvidnosti bila je na Rootstock-u i Stacks-u. Sad treba gledati i Bob i Merlin depozite.

11. Svi čekaju Runes protokol na Bitcoinu, novi fungibilni token standard koji se pokreće na dan halvinga.

12. Ronin mreža je privukla prvu Web2 igru, Ragnarok, koja je popularna u Južnoj Koreji. Na Roninu će biti u Q3.

13. Centrifuge mreža pokreće platformu za posudbe na Base mreži, prikupili su $15M u Seriji A za te potrebe. Cilj: privlačenje institucija na DeFi.

14. OKX je pokrenuo svoj L2 koji se zove X, a transakcije će se plaćati $OKB tokenom. $BNB konkurencija?

15. L2 Scroll pokreće poene.

16. Uniswap je dobio Wells notice od SEC-a 10. travnja što je značajno za cijeli DeFi i slijedi borba zbog potencijalne tužbe.

17. Uniswap Labs je istog dana povećao naknadu na zamjene preko svog sučelja s 0.15% na 0.25% za većinu parova (može se izbjeći trgovinom preko agregatora).

18. IoNet snapshot je 25. travnja, a distribucija tokena 28. travnja.

19. Igrica Heroes of Mavia će dijeliti tokene igračima koji budu htjeli testirati novu verziju prije nego što izađe.

20. Angle protokol $ANGLE je pokrenuo svoj stabilni token $USDA s prinosima od 10%, koji nastaju od RWA, nisko-rizičnih DeFi prinosa itd.

21. Potopljeni su kripto entuzijasti koji su otišli na ETHDubai i Token2049 konferencije u Emirate.
--------------------
Otkup USDT | 6300+ članova:
Osnivac sam grupe od 05.2021. Crypto => Cash. HR, RS, BiH, Crna Gora, Dubai + EU. Slika je recenzija jednog nedavnog deala u Beogradu. Napisan je i postupak.
- https://t.me/KriptovaluteTelegram

Poceo san stavljati recenzije dealova u Telegram kanalu ovdje:
- https://t.me/KriptovaluteOTC



Cheers
__________________
Otkup USDT | No KYC | 6100+ članova | Do 3% provizija | Cash na ruke EUR | https://t.me/KriptovaluteTelegram
EdoFazlinovic je offline   Reply With Quote