View Single Post
Staro 21.10.2020., 18:05   #1384
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova

No, s druge strane, do nedavno sam imao ajfon 7 i uredno je dobio istu verziju softvera kao i aktualni modeli. Pričamo o 4 godine starom modelu. Došao je s iOS 10, a evo ga danas na iOS 14. 4 velike nadogradnje softvera, dok na Sonyima koje sam imao, dobio sam jednu veću i par sigurnosnih i tu je stalo.
Ovo je nažalost točno za sve Android mobitele osim možda Googleovih. Appleu je bitno da korisnici troše abnormalne količine dolara na App Storeu i dok god je tako, trudit će se da što više modela dobije najnoviji iOS, a korisnici ostanu "zarobljeni" u njihovom potrošačkom sustavu.

Android proizvođači s druge strane ne dobivaju puno od Google Store korisnika, pa tako nemaju financijskog interesa za nadogradnju starijih modela. Moj Huawei P20 Pro, flagship iz 2018. nije dobio Android 10.1 (ni 11) jer je neki debil arbitrarno odlučio da je "prestar", dok su neki noviji budžet modeli (Honor i Nova) dobili. Nikad više Huawei, za mene mrtva marka.

Da nisam postao previše komotan u Googleovom ekosustavu (i softvera i hardvera), sutra bi se prebacio na Apple. Ovako sam osuđen na Pixele ako želim duže support za uređaj, a iskreno ovaj novi Pixel 5 mi je bez veze.

Sorry na OT.
sti je offline   Reply With Quote