View Single Post
Staro 18.03.2024., 06:20   #8
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,882
Nažalost, generički WP tutorial i how to od xy minuta nećeš naći. To je platforma koja se danas koristi u jako puno slučajeva za skoro sve (trgovina, prezentacijska stranica, booking platforma, ...). A sve te funkcionalnosti su napravljene uz pomoć 3rd party tema i plugina. Ono što ti misliš da stock wp bez css-a i pozadisnkog prčkanja može, to ćeš dobiti samo uz pomoć neke "napucane" teme koja ima bogat theme options i page builder. Nekad je to bila Avada, pa je vjerojatno preuzeo to Divi.


Ako ne želiš učiti css, osnove php-a te hrpu dokumentacije kako teme funkcioniraju u wp-u (classic vs gutenberg), bojim se da ćeš morati pronaći neku komercijalnu temu s page builderom. Uzmi u obzir da je to ko Samsung, prepuno svega i svačeg što troši hrpu resursa.
Long story short, svaka tema drugačije funkcinonira i često nosi sa sobom obavezne plugine koji joj pomažu u svemu tome. Samim time, postavio si krivo pitanje. Tebi ne treba wordpress tutorial, tebi treba dobra tema koja će ti omogućiti customizaciju onog što ti želiš. Male su šanse da ćeš dobiti točno to, ili ćeš dobiti manje ili ćeš dobiti puno previše. Iz moje perspektive, ili uzmi neku temu bogatu opcijama (npr. Divi), ili izaberi neku free, pa pitaj konkretno za pomoć da ti možemo pomoći sa snippetima i sl...
P.S. mogu provjeriti vrijedi li mi još licenca za Divi koju sam koristio davnih dana, pa ako te zanima, mogu ti poslati (ako vrijedi).
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote