View Single Post
Staro 27.12.2004., 17:22   #25
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,941
Evo sta sam ja napravio...slucajno,nije grafa imala uopce garanciju pa sam ze zajebavao sa bios-ima.

1. Ako imas ATI slabiji 9600,9550 bla bla,nadji negdje bios od 9600XT sa recimo 2.8NS ramima i zescim postavkama.Recimo imas 9550 connect3d, idi na www.techpowerup.com i skini si GIGABYTE 9600XT bios 2.8NS 500/300 I sibni bios unutra. Moja se maticna nije ni htjela bootat nakon toga.Morao sam odlemit flash chip i reprogamiran nanovo ,sto sumnjam da ce ti neko to radit uservisu. Ako ovo ne upali onda:
2. Instaliraj ATITOOL is klikni na DUMP BIOS.On ti se sejva na c:\\program files\atitool\bios.bin
3. Sini si RABIT 1.6 i editiraj postavke ID-a,prozvodjaca ,latencije itd,sejvaj i fleshaj taj bios. 100% nece vise radit.
A AKO NE RADI NI TO ONDA PROBAJ OVO:
P.S. Nisam probao ali mozda ce uspjeti:

Skini svoj bios sa atitool.Skini RADEDIT ili RABIT,digni frekve MEMORIJE u recimo : akoimas 5ns onda digni na 260-270 jer ako dignes previse nece se bootat komp,ako imas 3.3 digni na 370-380-400 itd itd. Sejvaj bios i fleshaj grafu.Pokreni windows dobit ces artefakte,neku igru ili nesto i pustio nek vrti jedno vrijeme.Sad vrati originalan bios. Vjerojatno ce ti memorija pokazati artefakte poslije toga i sa originalnim biosom zbog pregrijavanja dok si imao editiran bios.
Sad imas grafu sa originalnim biosom i sa naravno artefaktima zbog crknute meme.
Thats it,reklamacija se mora uvaziti.

Za NVIDIE nemam pojma jer nisam imao nijednu jod od gf4 mx440.
spawn je offline   Reply With Quote