View Single Post
Staro 13.04.2021., 23:55   #192
Njinsa
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2021
Lokacija: Kastav
Postovi: 25
Poruka za ekipu s istočnog dijela riječkog prstena...strpljenja dečki. Cijeli je projekt krenuo sa zapadne strane, od Liburnije, preko Matulja i Kastva i sad valjda izvode radove na Čavlima i još dalje i niže prema Kiriji. Stići će vlakno do svih vas, pogotovo kada zaprimaju interes ljudi koji nešto znaju o tehnologiji. Projekt je velik i opsežan, traži dosta velik broj timova kojima vrlo često mijenjaju prioritet, šetaju ih u krugu od 30km (očito nema dovoljno lokalne radne snage, pogotovo otkad je živnuo interes i A1/HT). Točno je da kasne i da ne ide sve po roku i opsegu, to je nažalost dio našeg prokletog nasljeđa neorganiziranosti i nedostatka kompetentne lokalne zajednice (čitaj: lokalni drkoši).

Taj isti HT sad panično 'hapsi' i upravitelje zgrada u rubnim dijelovima Rijeke kako bi 'zapišali' svoj teren i možda kroz par kvartala odradili spajanje. Jel zaista mislite da bi HT ikad Rijeku i okolicu stavio na listu prioriteta da im RUNE nije izveo nered s ovim rolloutom u 2 županije. U svakom slučaju ovo ne može biti loše jer će nekome taj isti HT možda iskrcati svoju infrastrukturu i ne mora čekati Rune.

Ovdje sad moram stat da me ne bi etiketirali da radim za RUNE. Ne radim, ali mogu kao primjer reći da sam dokumentaciju za priključak predao u 08/2020, lokalni radovi na sekundaru su počeli početkom godine, a prije par dana sam mailom dobio predračun. BTW, lokacija Kastav. Ako nekog interesiraju detalji, nek se javi na PM ili pogleda temu na Bug-ovom forumu.

Zadnje izmijenjeno od: Njinsa. 14.04.2021. u 00:02.
Njinsa je offline   Reply With Quote