View Single Post
Staro 02.03.2021., 16:10   #503
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
APN ne subvencionira rekonstrukciju.
Kredita možeš dići koliko bude procjena. Ako ti procjene 100k, možeš dići 100k(puta koeficijent ukoliko ga ima). Ali sve za kupnju, ne rekonstrukciju.

APN nemožeš ugovoriti na manje od 15 godina, ali ga možeš zatvoriti, promjeniti 2 godine nakon što prestaneš primati subvenciju.
Sad, dal je to neka siva zona, nemam pojma, ali po onome što su mi rekli, nakon 2 godine se može manipulirati.



Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Evo za sve one koji još nisu sigurni kako do APN-a, ovo sam ja dobio od info. Ja govorim iz osobnog slučaja (kupnja novogradnje).

- obići banke i naći si mjesto gdje ćeš uzimati kredit (osobno HPB i Zaba najbolji uvjeti)
- utvrditi kreditnu sposobnost i dogovoriti se oko roka isplate (minimalno 15 godina, ne preko 100k EUR). Tj. može biti preko 100k, ali samo do 100k ide subvencija, van toga je po standardnoj kamati.
- nakon toga otišao u gruntovnicu i digao ZK izvadak
- dogovor oko procjene nekretnine
- nakon procjene banka odobrava kredit
- nakon toga banka šalje sve u APN, oni gledaju papire i odobravaju subvenciju te šalju sve papire natrag u banku.
- nakon toga ja sklapam službeno kupoprodajni ugovor s investitorom koji to ovjerava i ponovo šalje u APN
- nakon toga APN šalje potpisane ugovore za subvenicju u banku
- solemnizacija ugovora (javni bilježnik) - dajemo privolu da banka stavlja hipoteku na nekretninu
- nakon toga s svim papirima ponovo u banku, ovjera i radi se isplata kredita
- nakon isplate investitor potpisuje tabularnu ispravu s kojom opet treba kod javnog bilježnika - s tim se upisujem kao vlasnik nekretnine
- upis u ZK - obavlja bilježnik

Kao što vidite, dosta papira između banke, investitora i APN-a.

Ako negdje griješim, molim ispravak, i ja još učim.


Proces se ponešto različit od banke do banke, al u pravilu, ja sam slušao što mi je rekla bankarica i to rješavao u tom trenu. Nisam se zamarao s globalom.



Jedino, kad ti APN da pozitivno mišljenje, onda prvo ideš riješiti banci založno pravo na nekretninu. Onda ide sve dalje, ali prvo se banka mora osigurati
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote