View Single Post
Staro 27.04.2024., 17:37   #45
benny_blanco
another brick in the wall
Moj komp
 
benny_blanco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osk
Postovi: 192
Da se nadovezem na na omada rijesenje.

Pred nesto vise od 2 godine odlucim se na kombinaciju:
Router - ER 605
Switch - sg2210mp
AP - EAP245 i EAP225

Controller - u Dockeru

Sam kontroler sporo update-aju, tako da mi je startu falilo par features, nakon cca god dana odlucio sam izbaciti kontrolac iz igre.


Na switch 8 POE portova je radilo 2 godine non-stop, bez prevec problema. Takodjer druga 2spf porta su bila u pogonu.
Tokom druge godine (citaj nakon isteka garancije) port 5 i 6 poceli se nasumicno iskljucivati/ukljucivati. Ne moram ti objasnjavati koji je to bio pain in the a$$ skuziti kako malo rade malo ne.

Odlucim se izbaciti switch, kako je istekla garancija otvorim switch pogledam stanje ploce, i vidim kako je na mjestu oko CPU kao "zagorilo"...
TL;Dr hladnjak se drzi na dva sarafa, pasta na CPU je samo jedna mala tocka koja se stvrdnula te se sam hladnjak mogao "klackati" na CPU. Pretpostavljam da je to bio jedan od uzroka problema s switchem. Dalje nisam testirao vec na reciklazu.

Isti router mi se nalazi na drugoj lokaciji, te moram pohvaliti kako VPN izmedju lokacija radi jako dobro, koristim kombinaciju OpenVPN i IPsec koji je ugraden u routeru.

APovi su se pokazali kao pun pogodak, kako unutarnji tako i vanjski.



Kupio sam takodjer novi router ER707-m2, pa budem u nekom periodu konfigurirao isti.



Ostala rijesenja koja sam gledao, traze nesto vise uloga, tako da mi se ovo cinilo kao najbolji omjer ulozeno/dobiveno.
benny_blanco je offline   Reply With Quote