View Single Post
Staro 06.12.2019., 21:35   #32
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,773
Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Polako, grade iz nule nisu "samo" kupili gotovu tvrtku i brendirali. Kad izbace tek 2./3. generacija će biti vrijedna spomena. Kaj se zarade tiče psi laju, karavane prolaze.
Misliš kak je AMD kupil ATi, pa su kasnije samo brandirali postojeća rješanja i tehnologiju? Da ima koga, Intel bi već odavno kupil firmu koja im može omogućiti GPU prečac. Na isti su način kupili i asimilirali Mobileye, Movidius, Nervanu i sad razmišljaju o kupnji Habane čisto da pokriju sve što se pokriti može, jer nVidia je ta kaj im stoji na tom putu - ne AMD. Intel možda nije kupil GPU firmu, ali bome kupili su sav raspoloživi ex-AMD kadar koji sad radi na rješenjima koja bi trebala direktno konkurirati s nVidia AI/DL/ML arsenalom. Kaj se pak zarade tiče, mislim da smo se već u nekoliko navrata osvrnuli na to da (nitko, a ponajmanje ja) dovodimo u pitanje Intelovu superiornost u tom pogledu, pa usprkos i(li) unatoč tomu Intel je danas u situaciji da poseže za ovak nečim.

Zarade budu i dalje još neko vrijeme rekordne iz godine u godinu, pogotovo kad se u obzir uzmu sve unaprijed dogovorene i ugovorene isporuke koje idu automatizmom da nitko nije dobio otkaz kupnjom/narudžbom Intel proizvoda.
Mada vidimo po Dellu koji već više od 35 godina kupuje - skoro, pa isključivo samo Intel - i najveća ljubav ima svoju prijelomnu točku kad su nofci u pitanju.
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Iskreno, bilo bi dobro da kad grafičke izađu da ne bude samo "rekordna zarada" nego da se hvatamo čak i usporedbi sa duopolistima. Držim fige.
Jasno, samo velim da Raja nije upleten u sve vezano za Intel GPU dio, ne bi ni ja bil tolko skeptičan.
The Exiled je online   Reply With Quote