View Single Post
Staro 18.03.2023., 22:22   #2782
deevzg
informatički suradnik
Moj komp
 
deevzg's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: novi_zg
Postovi: 262
Citiraj:
Autor Visage Pregled postova
Evo da i meni, po prvi put, Protis napravi glupariju.

Kao sto napisah u temi, nikad nisam imao problema. Narucim, dobijem, naglasak, nisam trebao vracati robu, sto je valjda pomoglo dojmu. Jer naruciti valjda mogu svi ducani u HR bez incidenta, zar ne?

E' pa ne moze Protis u Nehajskoj. Valjda sam medju prvima koji je dozivio incident u trenutku dolaska po robu, koju sam tek trebao preuzeti, a mozda me pokoji forumas dematira.

Ako forumski predstavnik koji cita u PCE temi, ima iole poslovne svijesti, predlazem da pogledate na kameru u prostoru, te konstatirate (nadam se i cujete) hodogram dolaska i odlaska. U Grada Mainza garazi sam imao dogovor oko 17h kad sam parkirao, pa sam valjda u Nehajskoj morao biti izmedju 16:20 do 16:45 u poslovnici.

Prije dva dana, trebao sam uzeti nekoliko mini DP na DVI, te jedan mini DP na VGA. Imali su samo jedan jedini kod sebe u ducanu kojeg sam odmah preuzeo. Ostale zamolio da naruce. Sve najnormalnije prodje, cak i minutu porazgovarao s mladim prodavacem, dok je printao ponudu.

Danas u autu citam sms o dolasku robe, pa se u povratku okrenuo prema Protisu. Prilicna kisurina se spljustila, ali ajde, da ne ostane za drugi dan. Udjem u poslovnicu, u tome trenutku jedini sam bio u ducanu, drugi mladi decko u ranim dvadesetima, trazi moju narudjbu na kompu, te ode u drugi prostor donjeti narucene aritkle. Proslo je 5-7 minuta, njega nema. Za to vrijeme vec sestoro ljudi stoji u prostoru te ceka nekoga da ih usluzi/naruci/isporuci.

Obraca mi se jedan od kupaca, te veli - Ima ih troje u ducanu, pa zasto drugi ne dodje ako prvi jos trazi robu? Nakon sto sam objasnio zasto ga nema. Ako je netko s foruma bio s nama u ducanu (mali je svijet) tko zna, mozda mi se bas on obratio.

U prostoriju je usao isti prodavac koji mi je dva dana ranije napravio narudjbu, te poceo preuzimati ljude koji cekaju, dok se prvi jos nije pojavljivao u prostoriji.

Proslo je najmanje jos nekoliko minuta, evo njega, nema robe, doslo je do zabune, roba nije stigla/narucena, ne znam, jer od toga trenutka, poceo se toliko petljati, da ga vise nisam mogao pratiti. Nakon konstatacije da nema robe pita me, zelim li naruciti robu? Velim pa imate u sustavu sto sam narucio, sve ponovite. Koja minuta vise, nista ne moze naci, te postaje sve nervozniji. Cak i promaseni dolazak, neisporuceni artikli ne pobudjuju nikakvu kritiku, ljutnju, ne daj boze goreg zla, ajde svima se moze desiti.

I sad nastupa u revijalnom tonu isti djecarac. Kako su izgubili narudjbu, robu nemaju, a isti mi ne ulijeva povjerenje nakon svega. Trazim da tocno potvrdimo sto sam narucio, jer sam vec malo umoran od dana, pa od dva dostupna, samo zamolim da mi pokaze sliku na monitoru, da potvrdim da je to i arivederla.

Nejasno pocne govoriti da ne moze pokazati na monitoru, istu stvar koju je njegov kolega, neku noc mogao. Ide trositi papir te mi printa stranicu da potvrdim prvi artikl, a nalazim se na pola metra od njega. Rekoh, zar nije lakse okrenuti monitor prema meni. Odgovor - to se ne smije!

Pitam kako ne smije? Bojite se covida, maknut cu se metar unazad, samo mi okrenite da potvrdim po slici. Ne moze! Pita me - dal se kod doktora moze gledati u monitor?

Gledam oko sebe, gledam ljude u ducanu, pitam se u koju zonu sumraka sam usao, jer prvi puta cujem za "restrikciju" monitorskog pokaza. Od tog trenutka, on postaje sve nervozniji, te u jednom trenutku samo napusti radno mjesto, neverbalno mi dajuci na znanje, da me ne zeli dalje posluziti. Drugim rijecima, da kod njega ne mogu realizirati narudjbu, istu onu, koju su zagubili. Demonstativno se udalji i ode zatvoreni prostor, (!) meni iz inata te vise se ne zeli pojaviti! Kolega do njega posluzuje ljude, ali itekako vidi sto se desilo. Pitam glasno, ali bez tenzija, moze li biti normalno, da se prodavac povuce iz narudjbe i sakrije od mene, bez ikakvog racionalnog objasnjenja?

On suti sramezljivo (valjda zbog drugih kupaca) te veli da "ne zna" o cemu se radi, a sam je tu narudjbu, neki dan napravio.

Da se covjek ima na sto naljutiti, ali ponasanje prvog mladolikog prodavaca, socijalnim vjestinama je na razini predskolskog uzrasta, ili tinejdjera koji izlazi iz puberteta. Ukratko, da nisam dozivio , da sam citao na forumu upis nekoga od vas, mislio bih da je netko preuvelicao pricu. Protisovi kriteriji logistike, po vidjenom primjeru, doista su ocajni. Da se dvadesetogodisnjak koji bi trebao biti pun zivota, moze ovako potciniti u formalistu od 90 godina, ne bi vjerovao da nisam dozivio.

Umjesto da odem Nini u Uzi, u koji nisam jos otisao otkad se otvorio, ili nekome drugome, navika me odvela u Protis.

Komedija.


...

ja se nebi čudio da se balavac drogira, imam jednog starog konja kod sebe koji je redovito našmrkan ko šlapa isto ima takve slične nkotrolirane ispade...
deevzg je offline   Reply With Quote