View Single Post
Staro 17.03.2023., 18:31   #9380
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor Marko :) Pregled postova
Ja najviše volim stock verziju Androida, a Samsungov OneUI je jako prilagođen od strane Samsunga. Sve je totalno izmijenjeno. Osim toga, čitao sam o tome kako je OneUI dosta težak, teži i od nekih drugih Android skinova. Nisam nikada koristio MIUI, ali prema onome što sam čuo, OneUI je kao MIUI nekada, baš jaka optimizacija Androida.

Naravno, nije sve izvedeno loše kod OneUI-a. MIUI ima problema s duplim postavkama, to mi je minus kod njega. Nema hrpe postavki, ništa nije razbacano, kao što si rekao. To je plus OneUI-a, ali samo to što je JAKO prilagođen od strane Samsunga, to mi je, kao osobi koja voli stock Android veliki minus...
Kad već voliš stock Android, zašto nebi bacio oko na neki Pixel, tipa 6a...? OneUI, isto kao i Miui spada u teže skinove. Meni osobno vanilla Android uopće ne paše, ne volim taj nedostatak nekih korisnih opcija (koje je doduše Google vremenom sveo na minimum, jer "kopira" većinom od OneUI-a pa i ostalih skinova) u odnosu na praktički sve ostale skinove osim možda Sony-evog. Tako dođeš u situaciju di moraš instalirati brdo 3rd party aplikacija da bi imao funkcionalan mobitel. Bar je meni tako bilo kad god sam imao kontakt sa mobitelima koji imaju goli Android ili nešto slično... Jedina stvar što mi je uvijek bila odlična kod vanilla Androida su animacije tj. brzina, no otkad je OneUI 5.1 vani, ne mogu reći da imalo kaska... Razmazio me OneUI svojim opcijama a od nedavno i animacijama tj. brzinom
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote