View Single Post
Staro 16.03.2023., 21:55   #31
dtrixxx
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: _
Postovi: 193
Citiraj:
Autor ansha Pregled postova
Zapravo nije problem dijagnosticirat i bez senzora, ako imas visoku temperaturu odmah na pocetku testa dok je voda jos hladna, onda je problem u bloku ili njegovoj instalaciji...
Ok, da, u pravu si. Sad sam se vratio i opet pročitao temu i zbunjeniji sam nego prije

Ono što ovdje fali su konkretni GPU testovi koje može ponoviti da bi kasnije vidjeli zapravo gdje su nastale promjene, ako ih bude.
Za početak upali Furmark za grafičku, to je konstantan load. Pusti da vrti nekih 15min (ili još bolje čekaj da prestane rast temperatura zatim otvori stranicu i vidi dokle će padat) i zalijepi graf od početka do kraja testa. Nemoj klikat izvan prozora dok se vrti jer pada load.

Za procesor nije strano da se odma zakucaju u 80-90c na takvim testovima, pogotovo za X3D sa kešom bude vrelo i na dosta nižem power drawu.
Meni je ovaj OCCT Power test također odmah skočio preko 90c u sekundi jer je povukao 280W na samom procesoru, što je van svake pameti za bilo kakvo normalno korištenje. Tako da je to sve normalno.
Pokušaj OCCT CPU Large dataset, s time dobijem temperature približno kao u igrama. Ili Linpack za malo jače od toga.

Kad god testiraš, postavi pumpu i ventilatore na fiksnu brzinu da se kasnije može usporedit 1:1.
Nemoj nikakve krivulje radit tada. Stavi pumpu na 100% i ventilatore na ~1500 RPM i onda upališ test.
__________________



Zadnje izmijenjeno od: dtrixxx. 16.03.2023. u 22:03.
dtrixxx je offline   Reply With Quote