View Single Post
Staro 16.03.2023., 18:08   #9378
Marko :)
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2016
Lokacija: Unknown
Postovi: 631
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Dobro, kužim ako ti OneUI ne paše po izgledu ali ne kužim kako može biti "čudan" pa svim skinovima je baza vanilla Android, nije valjda OneUI toliko drugačiji od svih da je postao čudan za korištenje? Ako ništa drugo, OneUI je IMO najbolje i najlogičnije posložen, dok sam kod drugih skinova imao prilike dosta puta naći razne opcije nelogično razbacane po menijima a ponekad čak i duplikate (Miui khmm)... Da ne govorim o stabilnosti, ne znam iz prve ruke kakav je zadnji Miui, navodno dobar kako čujem, ali inače je OneUI tu bez puno konkurencije. Redovitost updatea ne treba ni spominjati...
Ja najviše volim stock verziju Androida, a Samsungov OneUI je jako prilagođen od strane Samsunga. Sve je totalno izmijenjeno. Osim toga, čitao sam o tome kako je OneUI dosta težak, teži i od nekih drugih Android skinova. Nisam nikada koristio MIUI, ali prema onome što sam čuo, OneUI je kao MIUI nekada, baš jaka optimizacija Androida.

Naravno, nije sve izvedeno loše kod OneUI-a. MIUI ima problema s duplim postavkama, to mi je minus kod njega. Nema hrpe postavki, ništa nije razbacano, kao što si rekao. To je plus OneUI-a, ali samo to što je JAKO prilagođen od strane Samsunga, to mi je, kao osobi koja voli stock Android veliki minus.

Za MIUI 14 kažu da je odličan, ništa onome što je bio prije. Gotovo se sve od aplikacija može deinstalirati osim par osnovnih. Govori se da je puno stabilniji, manje zauzima prostora i lakši općenito.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Evo, prvi put čujem za ovo, iskreno nikad još na ni jednom Samsungovom mobitelu nisam doživio nešto slično, a imao sam ih dosta i svi osim ovog zadnjeg su imali Exynos.
Stvarno ne bih znao, ali eto, ni neki moji poznanici nisu oduševljeni Samsungom zbog toga. S druge strane, majka samo Samsung mobitele kupuje, ništa drugo.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Kako ne možeš isključiti nadogradnje? Ugasiš opciju da ti automatski skida update i to je to. Neće te sigurno prisiliti da instaliraš, ja to još nisam doživio. Jednostavno odbiješ update kad i ako notifikacija dođe i goodbye.
Za Exynos nemam što reći, slažem se 100%. Realno taj SoC nije toliko loš koliko je neučinkovit u potrošnji baterije i koliko se slabo aplikacije optimiziraju za njega... Nekad je postojalo vrijeme kad je Exy bio bolji i brzi od SD-a, nebi se čudio da to opet doživimo za koju godinu, al ovom potom...
To sam i napravio, ali doslovno svaka tri dana dolazi obavijest gore da je dostupna nadogradnja koja se ne može maknut. Kad uđem u nju, imam gumb za preuzimanje i kasnije. Jedini način da maknem obavijest je da stisnem kasnije. I onda tako svaka tri dana. Nekad ne moram dodirnut obavijest, nekada se ta "aplikacija" za nadogradnju sama otvori od sebe, pa mi se već više puta dogodilo da sam skoro dodirnuo za preuzimanje.
Čak sam aplikaciju za nadogradnju pokušao blokirat s AdGuardom da se ne spaja na internet; ništa, ona opet na neki način pronađe način da dođe do internetske veze. Katastrofa!

Koji uređaj odabrati, još uvijek nemam pojma. Pronašao sam samo taj Poco X5 Pro. Pričekam, još malo da vidim cijene za Redmi Note 12 Pro(+), možda njega odaberem ako cijena ne bude astronomska kao što se pričalo. Ako bude, uzimam Poco X5 Pro, jer ništa slično njemu nisam pronašao.

Zadnje izmijenjeno od: Marko :). 16.03.2023. u 18:18.
Marko :) je offline   Reply With Quote